5+1 gyakori tévhit a méregtelenítéssel kapcsolatban
Ezeket feltétlenül tudnod kell, mielőtt méregtelenítesz!
A méregtelenítés szóhasználat körül, időről-időre éles viták szem és fültanúi lehetünk. Ennek oka, hogy a fogalom értelmezése más az orvostudomány és az alternatív gyógyászat számára. A méregtelenítést számos tévhit is övezi, mi ebből gyűjtöttünk most párat össze, hogy megcáfoljuk őket! Olvasd el blogbejegyzésünket, hogy megtudd, mi az, ami biztosan tévhit a méregtelenítéssel kapcsolatban.
5+1 állítás, amit meg kell cáfolnunk a méregtelenítéssel kapcsolatban
1, A méregtelenítés átverés!
A toxikológián dolgozó orvosok joggal háborodnak fel a méregtelenítő kúrák kapcsán, hiszen a tudomány a fogalmat olyan mérgekre használja, amelyek életet veszélyeztető mennyiségben jutnak az emberi szervezetbe, és amiket szakorvosok igyekeznek kivezetni a testből, hogy életeket mentsenek.
Ezzel szemben a hétköznapi ember csak enyhíteni szeretné az ételekkel, italokkal (alkohol, üdítők), élvezeti szerekkel (cigaretta), stresszel, gyógyszerekkel, vegyszerekkel szervezetébe kerülő felesleges tápanyagtöbbletet, toxinokat és anyagcsere melléktermékeket, melyek bőrpanaszokkal, emésztési zavarokkal vagy fáradtsággal párosulhatnak.
2, Nincs szükség méregtelenítésre, azt elvégzi helyettünk a test!
Ez a második legnagyobb tévhit! Természetesen, egy egészséges ember teste szervei segítségével nagyszerűen méregtelenít, a bőrén, tüdőjén, belein, máján és veséin keresztül.
Testünk természetes méregtelenítését segíti a vízfogyasztás, a rendszeres testmozgás, a pihentető mély alvás és a tápanyagok is. Például a vízfogyasztás hozzájárul a salakanyagok kimosásához, a magnézium nehézfémeket választ ki, a rostok megkötik a toxinokat, vannak jól ismert gyógynövények, melyek a máj vagy a vesék méregtelenítését támogatják.
Vannak azonban olyan élethelyzetek, amikor az ember kibillen egyensúlyából többet dolgozik, nagyobb stressznek van kitéve, kevesebbet mozog, össze-vissza eszik vagy visszaél az élvezeti szerekkel… Ilyenkor a visszaúthoz nyugodtan vehet magához egy-két mankót, életmódváltása részeként.
Kíváncsi vagy rá, milyen méreganyagok halmozódhatnak fel a szervezetünkben? Nézd meg ezt a blogbejegyzésünket is! »
3, Ha elvégeztem egy méregtelenítő kúrát, már meg is tettem mindent az egészségemért!
Bárcsak ilyen egyszerű lenne az egész! Elvégzünk egy hetes/hónapos/ három hónapos méregtelenítő kúrát, és már minden rosszon túl is vagyunk! De sajnos ez sem így működik.
Valamilyen oka volt ugyanis annak, hogy szükségünk van méregtelenítő szerveink munkájának megtámogatására. És ez legtöbbször az életmódban keresendő. Vagyis, ha folytatjuk tovább korábbi rossz szokásainkat, akkor hamarosan ugyanoda jutunk.
4, Méregtelenítő kúra alatt egész napra a wc-re kell rohangálnom majd!
Ha így van, akkor az elég nagy bajt jelent! A méregtelenítés ugyanis nem egyenlő a hashajtással!
Sőt, még a béltisztítás sem szabad, hogy egyenlő legyen a hashajtással! Ha támogatjuk például a máj munkáját, vagy olyan tápanyagokat fogyasztunk melyek elősegítik a normál bélmozgást és a bélmikrobiom egészségét, előfordulhat ugyan lágyabb széklet, de ez nem jelenti azt, hogy egész nap a mosdóba kell szaladgálnunk.
5, Minél több mindent alkalmazok egyszerre, annál hatásosabb lesz a kúra.
Nem! Néhány hét alatt nem lehet bepótolni azt, amit adott esetben hónapokig vagy netán évekig követtünk el a testünk ellen.
Megvan mindennek az ideje, ne türelmetlenkedjünk, és ne kapkodjunk!
+1 A böjtölés nagyszerű méregtelenítési forma!
A böjtölés valóban nagyszerű méregtelenítési forma, de szeretnénk megjegyezni, hogy ehhez el is kell vonulni.
Javasoljuk böjttáborok felkeresését, ahol orvosi felügyelet mellett tehetjük mindezt. Egyáltalán nem jó ötlet, sőt kifejezetten veszélyes otthon, munka mellett böjtbe kezdeni, ugyanis a folyamathoz minden stresszort ki kell zárni és közben mozogni is szükséges. A folyamatot fokozza a meditáció, a masszázs és a szaunázás is.
Összességében tehát szervezetünk komplex méregtelenítő rendszerrel rendelkezik. Ha túlterheljük méregtelenítő szerveinket, akkor nekik is szükségük van segítségre! Nézzük meg, hogyan lehet fokozni a méregtelenítő szervek munkáját, és hogyan tudjuk támogatni egészségüket.
3+1 gyógynövényes koncentrátum a méregtelenítő szerveink munkájának fokozásához
Vesetámogató növényi kivonatok
A Diurerbe® növényi vízhajtókba a népgyógyászat legismertebb vízhajtó és veseműködést támogató gyógynövényeit válogatták össze (pl. közönséges nyírfa, ezüstös hölgymál, aranyvessző, mezei zsurló).
A természetes vízhajtó, anyagcsere fokozó és salaktalanító növényi összetevők a folyadékban és a tablettában is standardizálva fordulnak elő, valamint káliummal és magnéziummal is dúsították őket az ásványi anyag hiány megelőzésének érdekében.
Tudj meg többet a veseműködést támogató kiegészítőkről! »
Májtámogató gyógynövény komplex
Ebbe a koncentrátumba összesen 12-féle olyan célzott tápanyag került, mely a májműködést és a máj regenerálódását támogatja.
Az összetevők között a legismertebb májtámogató gyógynövények kivonata (articsóka, máriatövis, kurkuma) szerepel, valamint B-vitaminokkal, aminosavakkal és lipotróp vegyületekkel is dúsították a máj egészségének érdekében. Ha pedig a máj egészséges, akkor a szervezet is az tud maradni.
Tudj meg többet a májtámogató tápanyagokról! »
Bélműködést támogató gyógynövények prebiotikus rosttal
12 bél- és májműködést támogató gyógynövény és egy prebiotikus rost került ebbe a palackba.
A gyógynövények hozzájárulnak a jó, egészséges emésztéshez, és a bélsárral együtt a zsírsejtekben raktározott salakanyagokat kivezetéséhez. A prebiotikus rost táplálékul szolgál a bélflóra hasznos baktériumai számára, így azok sokasodni/kolonizálódni képesek.
Tudj meg többet a bélműködést támogató gyógynövényekről! »
+1 Jolly Joker!
A Puridren® koncentrátum valóban az, hiszen 12-féle gyógynövény kivonatát (pl. bojtorjángyökér, borókabogyó, articsóka, gyermekláncfű, édeskömény, orvosi zsálya) tartalmazza, melyek támogatják a máj működését, az epefunkciókat, a vérkeringést serkentik, és fokozzák a veseműködést is.