12 beszédes jel, amivel a máj üzen – ezek a májbetegségek tünetei
A máj nem fáj, tünetekkel jelez, ha baj van!
A máj normál működése kulcsfontosságú a szervezetünket érő megannyi „mérgező behatoló”, a túlzott silány táplálékok, a testet és a pszichét mérgező anyagok okozta károk mielőbbi csökkentéséhez. A májbetegségek tünetei jól azonosíthatóak. Ha az alábbi jelek bármelyikét tapasztaljuk, érdemes szakorvossal is kivizsgáltatni, hogyan végzi munkáját a májunk. Ha az orvosi diagnózis alapján szükséged van rá, mutatjuk milyen természetes kiegészítő segítséget tudsz igénybe venne a májtámogató májvédő kúrában.
Ezért fontos beszélni a májbetegségek jeleiről
A zsírmáj diagnózisok száma riasztóan nő!
A máj védelmének és természetes támogatásának fontosságáról sokat fogunk hallani az elkövetkező években. Ennek oka, hogy a nyugati lakosság körében járványszerűen nő a cukorbetegek, inzulinrezisztensek, elhízottak és metabolikus szindrómával élők száma. Az ő problémáik szorosan kapcsolódnak a leggyakoribb krónikus májbetegséghez, a nem alkoholos eredetű zsírmájhoz.
A szakemberek szerint 25-30 év múlva a nem alkoholos eredetű zsírmájból kialakuló májrák át fogja venni a vezetést a daganatos betegségek között. Pedig az életmódváltás - melynek része a májtámogató diéta - egyszerűen megállíthatná vagy visszafordíthatná a folyamatokat.
Az igazi veszélyt az jelenti, hogy a máj nem fájdalommal, hanem a tünetekkel jelez, ha baj van, de ezekre a tünetekre a legtöbben csak legyintünk.
12 jel, amivel a máj üzen, hogy gond van!
- puffadás mindentől, fokozott bélgáz képződés, kérődzés
- túlzott zsírlerakódás a has körül, kiálló gyomorfal vagy sörhas – még célzott diéta mellett is
- magas koleszterinszint, emelkedett trigliceridszint
- súlynövekedés – a diétás étrend és a gyakori mozgás ellenére
- hormonális egyensúlyzavar, PMS, szabálytalan menstruáció
- krónikus fáradtság, agyi köd, tompaság
- reflux, gyomorégés
- acne, rosacea, pikkelysömör vagy viszkető, foltos bőr
- sötét színű vizelet, bőséges folyadékfogyasztás mellett is
- túlzott mértékű büdös/édes szagú izzadás
- testszag, szájszag
- kellemetlen érzés a máj környékén (jobb felső hasüregi rész a bordák alatt, vagy hátul a hát jobb-középső részén)
Májregenerálás és májvédelem természetesen
Mivel a máj elképesztően jól tud regenerálódni, fontos, hogy a májbetegségek tünetei időben szemet szúrjanak, mert, ha korán kapcsolunk, elkerülhetjük a súlyosabb problémákat. Csupán egy kis figyelem kell önmagunkra és a testünk jelzéseire. Ráadásul a máj különösen jól reagál az olyan őt segítő természetes hatóanyagokra, mint amilyen a cinarin, a szilimarin, timokinon, kurkumin vagy akár ezek komplexeiből összeállított májvédő vitaminok.
Nézzük, miben találhatod meg ezeket a hatóanyagokat!
Puffadás és felfúvódás ellen: articsóka
Az articsóka epehajtó, epeserkentő, májvédő, májműködést serkentő, emésztést elősegítő gyógynövény. Fő májtámogató hatóanyaga, a cinarin az articsóka feldolgozásával válik elérhetővé. Ezért, bár rendkívül tápláló és egészséges zöldség, az önmagában rágcsált articsóka sajnos nem tartalmaz annyi hatóanyagot, ami a máj méregtelenítését terápiásan megtámogatná. Hogy mindig garantáltan ugyanannyi hatóanyaghoz juss belőle, (és hogy lehetőleg fel se bukkanjanak nálad a májbetegségek tünetei,) legjobb, ha olyan standardizált formulában fogyasztod, mint a Natur Tanya® vegán, standardizált articsóka kapszula.
A természet májméregtelenítő gyógynövényei: Hepa Detox®
A méregtelenítő folyamathoz a májnak – ahogy minden más szervünknek is – üzemanyagra van szüksége, vagyis tápanyagokra. Olyan tápanyagok kellenek, amelyek a májbetegségek tünetei megszüntetésében hasznosan részt vesznek. A Natur Tanya® Hepa Detox® ital ezeket a tápanyagokat biztosítja 12 különböző célzott gyógynövénnyel (artcsóka, máriatövis, kurkuma), vitaminnal (B1, B2, B3, B5, B6) és szerves vegyülettel (kolin), ezzel komplexen segítve a máj méregtelenítő munkáját.
A májsejtek újjáépítője: Máriatövis Kolinnal
A máriatövis hatásért a szilimarin nevű hatóanyagkomplex felel. A szilimarin védi a mérgező anyagok ellen a májat, segíti újjáépíteni a májsejteket, gyorsítja a májsejt regenerációt és az új májsejtek képződést. A kolin alkotórésze a májnak. Csökkenti a májzsírosodást, az epehólyag panaszokat és nélkülözhetetlen a zsír és koleszterin májból történő eltávolításához.
Szerencsére a két hatóanyag egyben megtalálhatók a Natur Tanya® Máriatövis MAX + Kolin tablettában, ráadásul megemelt 210 mg szilimarin dózissal. A kolin és a szilimarin vegyületek szinergiában dolgoznak olyan májbetegségek és tüneteik ellen, mint
- abnormális májfunkció
- májgyulladások
- akut és krónikus vírusos hepatitis
- alkoholos és nem-alkoholos zsírmáj
- májcirrózis
- epeutak gyulladása
- epevezeték körüli szövetek gyulladása
- epekő
- csökkent epeelfolyás
Emellett a máriatövis és a kolin remek kiegészítő a májproblémák következtében kialakult inzulinrezisztencia vagy cukorbetegség esetén is.
A máj munkájának támogatója: Micellás kurkumaolaj
A májbetegségek tünetei felbukkanásakor érdemes bevetni a ESI® NO-DOL® Micellás kurkumaolajat! A kurkuma régóta ismert képessége ugyanis, hogy megkönnyíti az emésztést. Ezzel pedig a kurkuma egész egyszerűen levesz egy kis terhet az egyébként is irdatlan sokat dolgozó májról.
A kurkuma természetes vérhígító is. Ezzel tovább egyszerűsíti a máj munkáját, hiszen az így könnyebben tud megbirkózni a fő feladatával a vér tisztításával.
A kurkuma emellett bitang erős gyulladáscsökkentő és szabadgyökfogó antioxidáns is, amivel a máj esetleges gyulladásain is segít, valamint a májat is érzékenyen érintő, túlzott oxidatív stressz kivédésében is oroszlánrészt vállal.
A májsejtek gyógyulásának gyorsítója: 100% Feketeköménymag olaj
A májbetegségek tünetei hamarabb elmúlnak a Feketeköménymag olaj használatával. Ez a kivonat ugyanis kiváló kiegészítő májbetegségek kezelésében, mert felgyorsíthatja a májsejtek gyógyulási, regenerálódási folyamatát és eközben még a kórosan magas koleszterinszintjét is csökkenti.
Akkor vagy jól, ha egészséges a májad
Azért is fontos, hogy ne bukkanjak fel a májbetegségek tünetei, mert a máj egészséges működése kulcsfontosságú a teljes test egészsége szempontjából. A máj a legmunkásabb szervünk, aminek számos feladata van a testben:
- méregtelenít
- méreganyagokat bont le (gyógyszermaradványok, alkohol, cukor, toxikus anyagok
- az immunrendszer szerve, ami javítani is képes az immunválaszokat
- kórokozókat állít meg
- tökéletessé teszi az emésztést
- vért tisztít
- tápanyagokat alakít át és tárol
- kiegyensúlyozza a hormonokat
- jó anyagcseréről és egészséges keringésről gondoskodik
Ha egészséges a máj, akkor oxigénben és tápanyagban gazdagon tartottak a sejtjeink is.
10 terület, ahol segít a természetes májtámogatás
- Immunrendszer egészsége (akár alul, akár túlműködik)
- Hormonegyensúly, rendszeres menstruációs ciklus
- Jobb közérzet és megnövekedett energiaszint
- Pozitív hangulat, frissebb elme (végre agyi ködösödés nélkül)
- Emésztőrendszeri panaszok csökkenése (IBS, reflux, puffadás)
- Kevesebb testszag és szájszag
- Laborértékek javulása (koleszterin, triglicerid)
- Kevesebb gyulladás, jobb vércukor értékek
- Tisztább és egészségesebb bőr
- Testsúlycsökkenés, étvágykontroll
8 életmódjavaslat a természetes májtámogatáshoz
- kevesebb stressz - több mozgás
- kevesebb tv és mobil - több könyv
- kevesebb éjszakai virrasztás – több alvásidő
- kevesebb szénhidrát - több rostanyag
- kevesebb cukor – több természetes és könnyen emészthető étel
- kevesebb alkohol, kávé és cukros üdít – több szénsavmentes víz és gyógynövény főzet
- kevesebb rossz zsír - több Omega3 zsírsav
- kevesebb szintetikus étel és ital - több élő probiotikum