A fokhagyma, méghozzá Fermentált Fekete Fokhagyma formájában: HOGY MIÉRT? A fokhagymát senkinek sem kell bemutatni, a népgyógyászat is ősidőktől ismeri, mint természetes antibiotikumot. A fokhagymát nem véletlenül hívják erős antibakteriális és gombaölő orvosságnak. 100 féle kénes vegyületeinek még a végbélgiliszták és más olyan paraziták, mint a Candida is, képtelenek ellenállni. Magam is szeretek fokhagymásan főzni, de a szaga miatt csak módjával és nem minden nap. Sajnos a csíraölő, mikróbák ellen ható tulajdonságát csak a hatóanyagok magas jelenlétében képes igazán kifejteni. Pontosan ezért rajongok a Fekete Fokhagymáért!
A fekete fokhagymát a friss fokhagymából fermentálják. Az eljárás során megváltozik a fokhagyma jellegzetes fehéres színe, barnás-fekete színre, csípős íze édeskés-sós ízvilágba fordul át, míg a szúrós szagért felelős összetevők eltűnnek és egy szagtalan kivonat keletkezik.
De a legfontosabb változás a hatóanyag tartalom! – a nyers fokhagyma fekete fokhagymává történő előállításának következtében jelentős mértékben megnő (40-100x) az antioxidáns tartalom és fokozódik biológiai aktivitása.
A fokhagyma allicin tartalma a folyamat során átalakul erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő vegyületekké, amilyen az S-allil-cisztein, a 5-hidroximetil-furfurol, a piruvát, a bioaktív alkaloidok és flavonoidok. A létrejövő antioxidánsok szabályozzák a sejtjelzést és csökkentik a gyulladást. Ráadásul neuroprotektív, antitrombogén, antidiabétesz és immunstimuláns tulajdonságokkal is rendelkeznek. Bővebben: >>>