5 lépéses cselekvési terv zsírmáj esetén
Fókuszban a ZSÍRMÁJ
A zsírmáj egy nagyon elterjedt panasz, ami összefüggésben áll az elhízással, a 2-es típusú cukorbetegséggel, vagy annak elődjével: az inzulinrezisztenciával.
Ma már tizenéves gyerekek is küzdenek zsírmájjal – és nem az alkohol miatt. A cukor mértéktelen fogyasztása (pl. fruktóztartalmú üdítőitalok) zsírtermelést indít be a májban. A zsírmáj tipikus fejlett világbeli betegség, mondhatni modern életünk velejárója.
A jó hír viszont az, hogy időben reagálva a májzsírosodásra, az állapot visszafordítható. Kezdjünk is neki!
5 életmódbeli lépés zsírmáj esetén
1. Életmódbeli és étkezési reformok
A zsírmáj ellenes diéta és életmód összeállításának 2 fő pontja, hogy közvetlenül támogassa a májat és legyen inzulinbarát is. Ennek érdekében:
- A legfontosabb lépés a szénhidrátok csökkentése. Folytass alacsony-szénhidrát tartalmú étrended, kerüld a finomított szénhidrátokat és a feldolgozott élelmiszereket
- A májregeneráláshoz tekerd fel a fehérje fogyasztást. Kattints erre a jól felszívódó vegán fehérjére, fogyassz belőle napi 30grammot, ami 3x1 evőkanálnyi mennyiség.
- Növeld meg a rostfogyasztásod, hiszen kulcsfontosságú az egészséges emésztéshez, a vércukorszint és az inzulin kiegyensúlyozásához
- Ha naponta többször eszel és kisebb adagokban, azzal nem csak a máj, de az egész emésztőrendszer méregtelenítő munkáját megkönnyíted
- Fektess hangsúlyt a folyadékbevitelre, mert bőséges vízfogyasztással gyorsabban távoznak a salakanyagok
- A mozgásról se feledkezz el, a rendszeres testedzés nélkülözhetetlen az egészség visszaszerzéséhez, a szénhidrát anyagcseréhez, a sav-bázis egyensúlyhoz és a máj zsírtartalmának csökkentéséhez
2. Májtámogatás
A legtöbb zsírmáj beteg túlsúlyos és rosszul táplált. Nagyon fontos az egészséges étrend mellett célzott tápanyagokat is biztosítani a máj számára a regenerálódásához. Ezek a tápanyagok üzemanyagot biztosítanak a máj működéséhez és felgyorsítják a gyógyulási folyamatokat. A legfontosabb 12 májtápanyag komplex májméregtelenítőkben is szerepel.
- Az articsóka cinarin nevű antioxidánsa májzsírellenes, puffadást és koleszterint csökkentő
- A máriatövis fő hatóanyaga a szilimarin ismert májsejt regeneráló és májméregtelenítő
- A kurkuma gyökerének kurkuminoidjai májvédők és gyulladáscsökkentők
- A kolin, melynek alacsony szintje bizonyítottan összefügg a zsírmáj kialakulásával
- L-metionin és L-ornitin aminosavak, melyek zsírmájnál szükségesek a gyógyuláshoz
- Az inozitol ami egy erős lipotróp vegyület és katalizálja a zsír lebontását az anyagcsere során
- A szerves B-vitaminok (B1, B2, B3, B5, B6) melyek nélkülözhetetlenek a májzsírosodás és minden májbetegség visszafordításához
3. Vércukorszint szabályzás
A zsírmáj nagyon szoros kapcsolatot ápol az inzulinrezisztenciával és a cukorbetegséggel. A modern étrend és életmód miatt, majdnem mindenkinek több inzulint termel a hasnyálmirigye, mint amennyit kellene.
Ez azért probléma, mert ha az inzulinszint évekig tartósan magas, a test sejtjei elkezdik figyelmen kívül hagyni, az inzulin pedig egyre kevésbé fog hatékonyan működni. A zsír nagy része látható helyen, a test körül rakódik le, éppen a bőr alatt – sok pedig felhalmozódik a májadban. A túl nagy zsírszint a májban a megemelkedett inzulinszint klasszikus tünete. Segítő tápanyagok:
- Szerves króm és kapormag kivonat – mindkét tápanyag segít stabil szinten tartani a vércukrot a nap folyamán.
4. Testsúlycsökkentés
Amikor az emberek elhíznak romlanak májértékeik, és idővel zsírmáj és inzulinrezisztencia vagy cukorbetegség is kialakul náluk, és a szervezet sok része kerül bajba. Vannak rá tudományos bizonyítékok, hogy a zsírmáj hozzáad az elhízott vagy cukorbeteg emberek között már eleve magas szívbetegség-kockázatához. A zsírmáj cirrózisossá válhat, hogyha a gyulladásos folyamat kezdetét veszi. Segítő tápanyag:
- Omega-3 zsírsavak vadvízi halból - Az EPA és a DHA zsírsavak segítenek fogyni, támogatják a hormonegyensúlyt, javítják az inzulin érzékenységet és csökkentik a belső gyulladásokat.
5. Bélflóra egyensúly
A belek hasznos bélbaktériumainak mennyisége alapvető szerepet játszik az elhízás, az inzulinrezisztencia és a nem alkoholos eredetű zsírmáj között. Amikor a bélflóra hasznos bélbaktériumainak mennyisége csökken, megerősödnek a kórokozó baktériumok és gombák, melyek növelik az immunrendszer munkáját és sejtjeink energiaszintjét is csökkentik. Támogasd bélflórád hasznos baktériumokkal a kórokozók visszaszorítása érdekében.
- A bélflóra restauráláshoz válaszd a Megabiotikumot, ami a napi adagban 120 milliárd CFU élőflórát (!), 12 féle baktériumtörzset (Lactobacillusok/Bifidobaktériumok) és galaktomannán típusú, fermentált PHGG rostot tartalmaz.
Cselekvési terv zsírmáj esetén
- Indítsd a reggelt napi 40 ml Vegán Bélradír plusszal, lehetőleg reggel éhgyomorra, kb. 1 dl vízzel elfogyasztva.
- Reggeli közben vegyél be 1 kapszula Megabiotikumot.
- Reggeli, ebéd és vacsora közben 1-1 Omega-3 kapszula.
- Ebéd után napi 1 tabletta Kapormag.
- Napi 25 ml Hepa Detoxot önmagában, vagy 1dl vízzel lenyelve bármikor a nap folyamán elfogyaszthatsz.
Fontos tudni!
Sikereket csak kitartó és következetes munkával érhetünk el. Mire a zsírmájat diagnosztizálják legalább 5 éve nem járunk a helyes úton, így a visszafordulás is időbe fog telni. Rendezkedjünk be egy új életmódra és a kiegészítőkkel egy 120 napos kúraidőre, melyeket 1 hónapos szünet után újra indíthatunk. Aztán irány a labor, hogy alátámassza a javuló eredményeket! Ez pedig nem is lehet másként, hiszen a máj elképesztően gyorsan képes regenerálódni, ha időben segítenek neki.