Melyik a legjobban felszívódó és hasznosuló magnézium?
Ha magnéziumot keresel, ezt mindenképp olvasd el!
Ha magnéziumot szeretnél választani nincs egyszerű dolgod: ma már sokfajta magnézium érhető el a boltok polcain. Ezek a készítmények különböznek egymástól alapanyagban, árban, felszívódásban és a szedésükhöz köthető élettani tulajdonságokban is. Blogbejegyzésünkben megnézzük, hogy mi a különbség felszívódás és biohasznosulás között, és megmutatjuk, hogy melyik a legjobban felszívódó és legjobban hasznosuló magnézium!
Legjobban felszívódó magnézium = legjobban hasznosuló magnézium?
Ha van egy jól felszívódó magnéziumod az még önmagában nem garancia a magas biohasznosulásra is! Ugyanis a két fogalom nem feleltethető meg egymásnak! Nézd csak!
- Felszívódás: a tápanyagok a vékonybélből a véráramba jutnak
- Biohasznosulás (biológiai hozzáférhetőség): a felszívódás „alkategóriája”, azt jelzi, hogy a felszívódott / véráramba került tápanyagokból mennyi jut el a sejtekhez, hogy ott valódi élettani hatást fejtsenek ki.
A mai napig él az tévhit, hogy a nagyobb magnézium dózis hatékonyabb, azonban ez nincs minden esetben így! A különböző magnéziumformák eltérnek egymástól biohasznosulás szempontjából! A legtöbb mindössze 11-30 %-ban hasznosul, de vannak olyan magnézium-formák, mint pl. a sok étrend-kiegészítőben alkalmazott magnézium-oxid, mely mindössze csak 3-4 %-ban hasznosul.
Magnézium-biszglicinát: a legjobban felszívódó és hasznosuló magnézium!
A magnézium-biszglicinát természetes glicin aminosavval kelátolt szerves magnézium. Könnyen felismeri a szervezet, ezért a bélsejtek közvetlenül fel tudják szívni.
A jelenleg elérhető magnézium formulák közül a magnézium-biszglicinátot az egyik leghatékonyabb kiegészítőtípusnak tekintik, ezért, ha a legjobban felszívódó magnéziumot keressük, ami a legjobban is hasznosul, jó helyen járunk!
Ezt a magnézium fajtát egyszerre jellemzi:
- jó felszívódás
- magas biohasznosulás
- stabilitás, ellenáll a gyomor savas közegével szemben is
- és jó tolerálhatóság, azaz nem okoz hasmenést ellentétben más szervetlen magnéziumokkal, mint pl. a magnézium-oxid
Ráadásul, a magnézium mellett lévő glicin nemcsak elősegíti a magnézium felszívódását, és növeli a biohasznosulást, hanem önmagában is élettani tulajdonságokkal bír: segít az alvásban, nyugtat, ellazít, ezzel is növelve a magnézium kúra eredményességét, de glicinből alakul ki pl. a kollagén is.
Mutatunk 2 jól felszívódó és hasznosuló magnézium-biszglicinátot!
Natur Tanya® Magnézium-biszglicinát – magas biohasznosulású szerves magnézium az egész családnak!
Ha valóban magas biohasznosulású magnéziumot szeretnénk a magnézium formáján kívül (magnézium-biszglicinát) fontos a magnézium mérete is. Minél kisebb ugyanis a molekulatömeg, annál magasabb lesz a biohasznosulás!
A Natur Tanya® Magnézium-biszglicinát bizonyítottan 172,3 dalton mérettel rendelkezik, ami még magasabb biohasznosulást eredményez. Ez a magnézium készítmény független labor által bevizsgált, laktóz -és gluténmentes, 3 éves kortól fogyasztható.
Ráadásul az ára is igazán kedvező, gazdaságos, 100db-os családi kiszerelésben érhető el. Kattints ide érte! >>
Natur Tanya® Vegán magnézium + aktív B6-vitamin - világszabadalommal védett magnézium-biszglicinát emésztőrendszeri panaszok esetén!
Az aktív B6-vitaminnal is dúsított magnézium-biszglicinát magas biohasznosulását az ALBION® szabadalom garantálja (ALBION® US szabadalomszám 7,838,042). A hipoallergén formula garantáltan jól tolerálható még a legérzékenyebb emésztőrendszer számára is.
Az aktív B6-vitamin (piridoxál-5’-foszfát) a magnézium mellett kofaktorként működik, és több mint 100 enzim működésében vesz részt.
A független labor által bevizsgált magnézium laktóz -és gluténmentes, és már 3 éves kortól fogyasztható. Kattints ide érte! >>