Mire jó a mezei zsurló és a benne található szilícium?
Ezek a mezei zsurló és a szilícium hatásai
A mezei zsurló tartalmazza a gyógynövények közül a legtöbb szilíciumot, jóval többet, mint a sorban utána következő csalán és bambusz. De vajon valóban fontos számunkra a szilícium élettani hatása, és ha igen, hogyan tudunk igazán hatékonyan hozzájutni? Mi már utánajártunk a témának – te pedig tarts velünk most, és tudd meg, hogy a mezei zsurló mire jó!
Mire jó a mezei zsurló?
Ismerik bábaguzsaly, kannamosófű, békarokka, zsurlófű, cindrót, sikárlófű, ólomsimító, surlófű néven is, és bizony a mezei zsurló hatásai az elnevezéseihez hasonlóan igen sokfélék. Főzete vizelethajtó, vértisztító, vérzéscsillapító, sebgyógyító képességeiről ismert.
Sajnos azonban nagyon könnyen összetéveszthető két közeli, de mérgező rokonával, a mocsári zsurlóval és a – védett státuszú – téli zsurlóval. Ezért is érdemesebb inkább a kivonatából készült biztonságos készítményeket fogyasztani, mint például a Natur Tanya® Szerves szépségvitamin.
De miért kerül a Szépségvitaminba mezei zsurló?
Rögtön rájössz a válaszra, ha megtudod, hogy ebben a növényben rengeteg szilícium és kovasav van, – ez utóbbi valójában szintén egy szilíciumot tartalmazó vegyület. A szilícium az oxigén után a második leggyakoribb elem a földkéregben, teljes tömegének negyedét alkotva. Leggyakrabban, kavics, agyag, homok vagy kvarcok formájában találkozunk vele, de a számítástechnikában is pótolhatatlan alapanyag.
Ami viszont a szilícium – és ez által a mezei zsurló – a mi szempontunkból a legérdekesebb tulajdonsága, hogy a szilícium az emberi szervezet számára is létfontosságú nyomelem. Egy átlagos felnőtt ember testében 1,4 g található belőle, és elsősorban a kötőszövet felépítésében nélkülözhetetlen – és épp emiatt fontos a mezei zsurló hatása az egész testre.
De nem csak a kötő- és támasztószövetek struktúráját alakítja, a bőr mellett jelen van a porcokban, csontokban, az erekben, a légcsőben, az inakban és még a szemben is, de főként a körmöket, a hajat, a porcokat és a kötőszövetet regenerálja.
Ha jelenléte a testünk számára szükséges mennyiségben biztosított, akkor mutatkoznak meg a mezei zsurló által biztosított szilícium hatásai, és maradéktalanul be tudja tölteni fontos szerepét a körmök, a haj és a bőr egészségében.
Mezei zsurló hatása a bőrre
A mezei zsurló sejtmegújító hatása mellett serkenti a bőr anyagcseréjét, a kollagén termelődését, feszesíti a kötőszöveteket, segíti a sebek és gyulladások (például a szőrtüsző) gyógyulását. Bármely bőrtípus esetén támogatja a bőr egészségét, de kifejezetten ideális az érzékeny, száraz vagy a gyulladt bőr ápolásához, mert magas ásványianyag-tartalmának köszönhetően a nedvességet is jól megőrzi.
Mezei zsurló hatása a hajra
A szilícium és a zsurló egyéb ásványi anyagai szerepet játszanak a haj növekedésében, miközben dússá, puhává, fényessé és lágyan omlóvá teszi a hajadat. Mindeközben ráadásul még a viszkető, korpásodó fejbőrt is megnyugtatja.
Mezei zsurló hatása a körmökre
A szilíciumnak köszönhetően nem csak remekül regenerálja a körmöket, de a felépítésükben is részt vesz, így használatával a törékeny, elvékonyodott körmök újra megerősödnek, növekedésük megindul. Sebgyógyító és gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően pedig búcsút mondhatunk a körömágy gyulladásnak is.
Szilícium pótlása
Mivel testünk nem állítja elő, – ráadásul a test öregedése során a bőr, a véredények és a fő verőér szilíciumtartalma még erősen csökken is, – ezért a szilícium pótlása elengedhetetlen, amit nagyon egyszerűen megtehetünk a már említett szépségvitaminnal! https://anatur.hu/szerves-szepsegvitamin-haj-bor-es-korom-vitamin-19-fele-bioaktiv-osszetevovel-natur-tanya
Ezt a kapszulát azért ajánlom jó szívvel, mert azon kívül, hogy a benne lévő szilícium segít rugalmasan tartani a bőrt és vérereket, és elősegíti a szőrtüszők regenerálódását, még 18 egyéb szerves bioaktív összetevőt is tartalmaz.
Feltétlenül használd, ha:
- a hajad hullik ritkul, vékonyodik
- vagy túl lassan növekszik
- bőrpanaszaid vannak
- vékony töredezett a körmöd
- szőrtüszőgyulladással küzdesz
TIPP!
A táplálékokban magunkhoz vett kovasav felszívódását a kalcium és a magnézium jelenléte nagyban segíti, így például ezzel a korall porral még jobban fel tudja dolgozni szervezetünk a szépségvitaminnal elfogyasztott szilíciumot.