Így függ össze az oxidatív stressz és az öregedés!
Lépj fel antioxidánsokkal a sejtöregítő oxidatív stressz ellen!
A szabadgyökök túlsúlya által okozott oxidatív stressz felelős az öregedési folyamatokért! Ezek a nagy reakcióképességű részecskék roncsolják a sejteket, gyulladásokat és betegségeket idéznek elő. Életmódunk és a környezeti hatások serkentik a szabadgyökök felszabadulását, az antioxidánsok pedig képesek ellensúlyozni károsító hatásukat. Ha sokáig szeretnénk megőrizni fiatalságunkat tehát kulcsfontosságú, hogy ilyen éltető antioxidánsokkal töltsük fel magunkat!
Mi az a szabadgyök?
A test sejtjei az anyagcsere folyamatok során oxigén vagy nitrogén alapú molekula melléktermékeket, ún. szabadgyököket termelnek. Ezek az instabil, nagy reakcióképességű részecskék párosítatlan elektronnal rendelkeznek, és mindent megtesznek azért, hogy ezt a hiányzó elektront megszerezzék. Képesek bármelyik másik sejtben kárt tenni, akadályozva azok normál működését, nem ritkán pusztulásukat is okozzák, miközben ők maguk is megsemmisülnek.
A szervezet antioxidánsokat (antigyök) is termel a szabadgyökök ellensúlyozására - az antioxidánsok leadnak egy elektront a szabadgyököknek- és ideális körülmények között ez az antioxidáns mennyiség elegendő is az egyensúly visszaállításához. A probléma akkor merül fel, ha pl. az életmód vagy a környezeti tényezők hatására jóval több szabadgyök szabadul fel, mint amennyi antioxidánst a szervezet termelni tud.
TUDTAD? A szabadgyökök nem minden esetben károsak, megvan ugyanis a maguk feladata a szervezetben. Pl. kórokozókat pusztítanak el, vagy szabályozzák a véralvadást, vérnyomást.
Mi az oxidatív stressz jelentése?
Oxidatív stresszről akkor beszélünk, ha a szabadgyökök és az antioxidánsok egyensúlyi aránya megbomlik a szervezetben, ami olyan káros folyamatokat indít el, mint a sejt - és szövetkárosodás.
Az elszabaduló és ellenőrizhetetlen oxidatív folyamatok felelnek az öregedésért.
Melyek az oxidatív stressz okai?
- UV- sugárzás
- táplálkozás pl. vörös húsok, telített zsírsavak, finomított szénhidrátok
- dohányzás, alkoholfogyasztás
- túlsúly
- környezeti ártalmak (pl. légszennyezés, méreganyagok stb.)
- gyógyszermellékhatás
- stressz
- kimerítő fizikai, szellemi munka (pl. intenzív sportolás)
Az oxidatív stressz 7 hatása a szervezetben
- rombolja a sejtfalakat, a sejtek DNS-ét, ezzel felgyorsítva a sejtek öregedését
- öregíti a bőrt, ráncokat, pigmentfoltokat idéz elő
- csökkenti a szervezet energiáit, kimerültséget, fáradtságot okoz
- neurodegeneratív betegségeket okozhat, mint a Parkinson-kór vagy az Alzheimer-kór
- felgyorsítja a szív-és érrendszeri betegségek kialakulását
- krónikus gyulladásokat válthat ki
- olyan krónikus betegségek előidézője lehet, mint a cukorbetegség, magas vérnyomás
Töltsd fel magad antioxidánsokkal az oxidatív stressz káros hatásai ellen
Taurin
A taurin egy mitokondriális, öregedésgátló és antioxidáns tápanyag. A taurin szintjének optimalizálása növeli az ATP szintézis mértékét, és antioxidánsként csökkenti a reaktív oxigén gyökök (szabadgyökök) mennyiségét. A taurin jelentős antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása révén segít megvédeni szervezetünket a szükségtelen sejtpusztulástól és szövetkárosodástól.
Kattints ide az adalékanyagmentes, tiszta taurinért! »
Gránátalma
A gránátalma egy igazi antioxidáns bomba! A bioaktív polifenolok, antocianinok, az ellagsav származékai és a punicalagin lassítja az öregedési folyamatokat. Ezt a Gránátalma koncentrátumot ráadásul nemcsak a magok préselésével nyerik, hanem hozzáadják a héját, a gránátalma húsát, és szerves szelénnel is dúsítják. Ez a nyomelem a szervezet antioxidáns védelmi rendszerében részt vesz, gátolja a szabadgyökök DNS-molekulákat károsító hatását.
Kattints ide a szelénnel dúsított Gránátalma koncentrátumért! »
Szelén
A szelén az antioxidáns glutation-peroxidáz enzim alkotóelemeként segít gátolni azt a folyamatot, amikor a sejtek működése csökken és nem osztódnak többé. Védi a sejteket az oxidatív stressztől és csökkenti a DNS károsodást, és serkenti az új, fiatal sejtek létrejöttét.
Kattints ide egy jól felszívódó és jól hasznosuló szelénért! »
K2+D3-vitamin
A K-vitamin segít megvédeni az agyat a szabad gyökök által okozott oxidatív stressztől. Az oxidatív stressz károsíthatja ugyanis az agysejteket, és akár olyan állapotok kialakulásához is vezethet, mint az Alzheimer-kór és a Parkinson-kór. Ha pedig D-vitaminnal és olíva olajjal is kombináljuk (Omega-zsírsavak) hatékonyabban veszi fel a küzdelmet a szabadgyökök káros hatásai ellen.
Kattints ide az olíva olajos K2- és D3-vitaminért! »
Válogass az éltető antioxidáns bombák közül, és ellensúlyozd a szabadgyökök sejtkárosító és sejtöregítő hatását!