Vásárlói vélemény: Szerves krómmal – 14 kiló IR mellett
Újabb sikertörténettel érkeztünk! Ivett úgy tért be hozzánk az üzletbe, hogy inzulinrezisztenciát diagnosztizáltak nála, és a fogyáshoz keresett segítséget. A Szerves krómot javasoltuk számára. 2-3 hónappal később elégedetten tért vissza hozzánk.
„2-3 hónappal ezelőtt javasoltátok, hogy próbáljam ki a Natur Tanya® Szerves krómot, miután enyhe inzulinrezisztenciát diagnosztizáltak nálam, és fogyni szerettem volna.
Elkezdtem a krómot, és érezhetően megszűnt az édesség iránti vágy! Így már könnyebb volt változtatni az étrenden is: teljesen gluténmentes, tejmentes és cukormentes étrendre tértem át. Ezalatt a 3 hónap alatt 14 kilót fogytam, és javultak a vércukor értékeim is! Nagyon köszönöm az ajánlást!”
Mi köszönjük Ivett, hogy megosztottad véleményed a Szerves krómról, gratulálunk az eredményhez!
Az inzulinrezisztencia a cukorbetegség előszobája! Tegyél ellene!
Az inzulin a cukoranyagcserében lát el nagyon fontos szerepet. Ahhoz, hogy a sejtjeink energiát adó cukorhoz (glükózhoz) jussanak, inzulinra van szükség. Az inzulin „fogja kézen” a glükózt, és viszi a sejtekhez.
Inzulinrezisztencia esetén ebben a folyamatban támad zavar. A vérben magas marad a cukorszint, a sejtek nem jutnak energiához, éheznek, a hasnyálmirigy egyre több inzulint fog termelni, szénhidrát-anyagcsere zavar alakul ki, ami könnyen cukorbetegségbe csaphat át.
Inzulinrezisztencia és szerves króm
A Szerves króm az egyik legfontosabb tápanyag inzulinrezisztencia esetén, ugyanis hozzájárul a vércukorszint egyensúlyához!
A krómfogyasztás 5 előnye:
- javítja az inzulinra adott sejtválaszt.
- hozzájárul a vércukorszint egyensúlyához
- kiveszi a részét a test zsírtartalmának csökkentésáből
- segíti a normál zsír és szénhidrát anyagcserét.
- csökkenti az édesség utáni vágyat is
Mit tehetsz még?
- Csökkentsd le a szénhidrátokat! És ne csak a mennyiségüket, a minőségüket is válogasd meg! A legjobb, ha van egy szakember által összeállított személyre szabott étrendet, főleg az elején. Hamar bele fogsz jönni, hogy miből és mennyit ehetsz.
- Növeld a jó zsír és rostfogyasztást! A prebiotikus rostok és Omega zsírsavak kulcsfontosságúak a javuláshoz!
- Mozogj rendszeresen! Mind cardio mozgásra, mind pedig erősítő edzésre szükség van. Az inzulinreceptorok az izomsejteken vannak, így az izomnövelés az inzulinérzékenységet is növeli!
- Ellensúlyozd a stresszt! Az IR kialakulásában és a tünetek súlyosbodosában is nagy szerepe van a krónikus stressznek. Tegyünk ellene, hogy javulást érhessünk el!