Főmenü Termékeink
Kérdezz-felelünk

Kedves Rita! Eddigi tapasztalatom, hogy vitamin szedéskor, de főképp bizonyos gyógynövények szedésekor - maca, illetve zöld búzafű szedésekor - diszkomport érzést érzek a gyomromban, kapar a torkom. Savtúltengésem lesz. Tán, kapszula szedéskor nem. Tablettánál, meg pornál kifejezetten erőssé válik. Mit tudok tenni. Normális ez? Pont olyan terméknél is, amit kifejezetten "lúgosító" terméknek hívnak? Fura.

2020-05-20
Somogyi Rita válasza:

Kedves Kati!

Kérlek keress fel egy belgyógyász szakorvost, hogy feltárhasd a kiváltó ok mögött meghúzódó tünetet, ami lehet például epés reflux is. Nagyon jó lenne, ha étkezési naplót vezetnél, és ezzel együtt mennél el az orvoshoz. Gondosan jegyezed fel, hogy melyik nap, és milyen időpontban mit eszel, illetve mennyit és mit iszol.

Megpróbálhatsz még egy dolgot: ezeket a kivonatokat csak étkezés után vedd be, és ne étkezések előtt, vagy éhgyomorra. Nézd meg lesz-e változás.

A kellemetlen tünetek ellen, addig is hasznát veszed egy erjeszett papaya kúrának.

Üdvözlettel:
Somogyi Rita