Kedves Rita! 15 hónapos , 3 hónapja ekcémás kisfiam bőrére részére szeretnék valamilyen természetes hatóanyagú készítményt vásárolni! Bőrgyógyász szteroidos kenőcsöt írt fel, amit szeretnék sürgősen elhagyni! Jelenleg homeopátiás szereket kap, bár ezekben a készítményekben nem igazán hiszek.. Mivel a nagyobb gyermekeimnél van már ekcéma és asztma a családban, ezért kisfiam kezdettől HA tápszereket kapott, tejterméket egyáltalán nem fogyaszt, jelenleg is szoptatom. Olyan természetes készítményt keresek, amely nem csak külsőleg ápolja a bőrét, hanem belsőleg fogyasztva is megerősítené a szervezetét! Nyírfanedvre gondoltam, nem tudom, hogy adhatom-e neki ennyi idősen,illetve mit javasol ezen kívül? A bőrét születése óta shea vajjal ápolom, felváltva mandula vagy argánolajjal keverve. Fürdetéshez a kecsketejes szappanok közül melyiket javasolná? Omega3,illetve omega6 készítményt is vásárolnék a részére! Az oldalukon kapható allergia teszt mennyire használható neki? Válaszát, segítségét előre is köszönöm! Üdvözlettel: P.Krisztina
Kedves Krisztina!
Gyakorlatilag ehhez alig tudok hozzátenni valamit, annyira szépen összefoglaltad. :-)
A bio nyírfanedv csecsemőkortól fogyasztható belsőleg (napi 1 dl), és külsőleg pedig pumpás fejjel ellátott palackba zárva, permetszerűen alkalmazható az érintett felületen. (természetes antihisztamin, ami segít blokkolni az allergénekre - pl. a virágporra vagy állati szőrre - adott gyulladásos választ)
Igen, fontos ebben az esetben az esszenciális zsírsavak adagolása, de a gyermek sajnos nagyon pici, a mi általunk forgalmazott termékek többségéhez. Ezért általunk nem forgalmazott kiegészítőkre hívom fel a figyelmed. Van is a piacon 1 éves kortól fogyasztható folyékony forma, ami Eskimo Kids halolaj névre hallgat, és EPA, DHA zsírsavakban bővelkedik. Aztán van még egy nagyon fontos esszenciális zsírsav, a gamma linolénsav, melyhez ligetszépe olajból juthatunk, de ebben az esetben, feltétlen organikus kiadást válasszunk, és napi 1 mokkáskanálnyi mennyiséget adagoljunk (volt olyan kutatás, ami azt igazolta, hogy a ligetszépe olaj segítségével csökkenthető a szteroidos gyógyszerek és krémek felhasznált mennyisége). Hasznos még a D3-vitamin étrendi adagolása, mely többféleképp is segíthet ezen és más bőrpanaszokon is. Sokoldalúsága annak köszönhető, hogy szinte minden sejtünk rendelkezik D-vitamin felvételére alkalmas receptorokkal, így a gyulladáscsökkentésen át az ekcémás bőr talaján keletkező bőrfertőzések kivédésén keresztül, sokféle támogatást nyújt.
Ami a szappant illeti, kecsketejes helyett egy lúgmentes színszappant ajánlanék a fürdetéshez, melyet mandulaolajjal kombinálva használj, a következőképp:
A mandulaolajat keverd el mézzel és add fürdővizedhez. Szíriai lúgmentes színszappan habjával mosd át a gyermek testét, majd mosd le, majd még a nedves bőrét kend be bőségesen mandulaolajjal, finoman masszírozd át és mosd le a felesleget, és a gyermek így száradjon meg, hogy csökkentsük a bőr kiszáradásának rizikóját (a száraz bőr jobban ki van téve az ekcémának). Legjobb, ha langyos vízben fürdünk, és nem törölközünk!
Mindemellett napközben kenegethetjük a bőrt az általad is írt argán olajjal, vagy egyéb hidegen sajtolt olajjal, ami esszenciális zsírsavakat és antioxidánsokat tartalmaz, mint pl.: lenmagolaj (egy másik esszenciális Omega-3 zsírsavval, az alfa-linolénsavval segít), és a szőlőmag olaj (antioxidáns anyagokban gazdag, melyek a viszketés tüneteit is enyhítik).
Az fenti tápanyagok enyhíthetik az ekcémával járó őrült viszketést, amit nagyon fontos lenne nem megvakarni, mivel az rontja a helyzetet. Ezt egy ilyen pici gyermeknek azonban elmondani nem lehet, ezért ha belobban a bőr, legyen otthon szteroidos krém is. Az allergiavizsgálatot pedig orvos végezze egy piciny gyermeknél, az általunk forgalmazott tesztek 12 éves kor alatt nem javasolhatók. Az orvosi ellenőrzés és kapcsolattartás pedig szintén alapelv.
Rudolf Rita