Dr. Natur étkek, Prémium Zabpehelyliszt. Magas biológiai értékű liszt, lassan felszívódó CH. 500g
Prémium Zabpehelyliszt.
Bánj vele úgy, mint a búzaliszttel!
- Gyenge az immunrendszered?
- Inzulinrezisztenciában szenvedsz?
- Koleszterinproblémák gyötörnek, vagy csak reform receptekkel szeretnél kísérletezni?
Egy roppant egyszerű liszthelyettesítő megoldást javaslok: A búzaliszted cseréld zabpehely lisztre!
Miért jobb a sima lisztnél?
Könnyen emészthető, csökkenti a koleszterinszintet, gátolja a zsírok és a szénhidrátok felszívódását.
Fogyasztása védi a gyomor és a bél nyálkahártyáját, stabilizálja a vércukorszintet, így hosszú ideig teltségérzetet biztosít. Széles ásványi anyag (kálcium, kálium, nátrium, foszfor, vas, magnézium) és vitamin (B1, B2) forrás.
Mire használjuk a zabpehelylisztet?
A zabpehelyliszt bármilyen ételben megállja a helyét, készíthetsz belőle házikenyeret, de tésztának vagy piskótának is jó, sőt kozmetikai célokra is használhatod, hiszen számtalan arcpakolás készíthető belőle, vagy éppen bőrnyugtató és kényeztető zabfürdő is!
Ezt a lisztet használom a gyümölcsös túrótortám piskótájához is, és bizony szebb piskótát sikerül vele sütnöm, mint a sima lisztből. Tipp: ha edzésben vagy, tégy belőle egy kanállal a proteinedbe - jobb energiát adó, lassú felszívódású szénhidrátokat tartalmazó turmix nem is kell nála!
8 érv a zabpehelyliszt mellett!
- A zabpehelylisztben sokkal több a fehérje, mint a hagyományos lisztekben.
- Rengeteg rostanyagot tartalmaz, ami elősegíti a normál bélműködést, és fenntartja a bélbaktériumok egyensúlyát.
- A zabpehelyliszt alacsonyabb szénhidrát tartalmú, mint a hagyományos liszt.
- Szénhidrátjait lassan és folyamatosan adja le a szervezetben. Mivel nem okoz hirtelen vércukorszint emelkedést, inzulinrezisztenciások és cukorbetegek is beilleszthetik az étrendjükbe.
- Béta-glükánt tartalmaz, ami immunerősítő és koleszterinszint csökkentő hatású.
- A zabpehelyliszt rostjai csökkentik a szénhidrát- és zsír felszívódását.
- Ízben és látványban a hagyományos lisztekhez hasonló.
- Kozmetikai célokra is használhatod - olvass tovább és megtudhatod, hogyan!
Hogyan süss-főzz zabpehelyliszttel?
Az állaga a hagyományos lisztnél sűrűbb, több vizet vesz fel, ezt a megszokott receptjeidnél érdemes figyelembe venni, de ezen túl a használata nem igényel nagy konyhai tudást, ugyanúgy kell bánni vele, mint a sima búzaliszttel.
Sőt, ha egyszer kipróbáltad biztos vagyok benne, hogy csak ezzel szeretnél főzőcskézni – én így voltam vele.
- Szárazon megpirítva: főzelékek, levesek sűrítésére, fasírtokba téve tojás helyettesítésére, sütemények tésztájába.
- Remek alapanyag piskótához, muffinhoz, lángos alapjául, palacsintatésztához, nokedlibe.
- Élesztős ételekhez csak keverve érdemes használni - a zab önmagában sikérmentes, ezért ki kell egészíteni egy kis búzasikérrel vagy sikér tartalmú liszttel (szejtán, búzahús).
Házi arctuning zabpehelyliszttel
Ugye már te is látod, hogy ez a liszt jóval több, mint egyszerű liszthelyettesítő. Van még egy hatása, amit imádni fogsz, a zabpehelyliszt ugyanis nem csak táplálék, de kiváló természetes bőrtápláló, pórustisztító és ránctalanító kozmetikum is.
Használd ezt a praktikát hetente legalább egyszer, és hosszú távon is fiatalon tartja az arcbőrod:
1. lépés: hideg vizes arcmosás,
és máris jöhet az arcradírozás, amihez használj zabpehely lisztet. Miért?
A zabpehelyliszt szappan tulajdonságú anyag, természetes, kiváló alternatívája az arctisztítóknak. Egyszeri adaghoz: 2 nagy evőkanál zabpehelyliszthez tégy 1 evőkanál barna cukrot, (vagy szőlőhéj mikroőrleményt, egy másik alkalommal pedig Himalája sót) keverd össze a tenyeredben egy kis vízzel, és most át vele az arcod kétszer. Utána jöhet a:
2. lépés: ajakradír
Keverj el 1 evőkanál Bio extra szűz kókuszolajat 1 evőkanál vízzel és egy-egy csipet cukorral és zabpehelyliszttel, majd vizezd be az ajkaidat és dörzsölgesd át vele.
3. lépés: pépes arcpakolás
Keverj el 2 evőkanál zabpehelylisztet 1 evőkanál joghurttal, 1 kiskanál mézzel, 1 evőkanál frissel kinyert uborkalevet, és a szem környékét kihagyva kend fel az arcodra. Kb. 20 perc után száradni kezd, ekkor már moshatod is – ne hagyd „megkövesedni” a bőrödön.
Maradt még a finom, illatos Bio extra szűz olajodból ugye? Akkor tökéletes lezárás, ha vékonyan átkened vele a bőröd – most pedig nézz a tükörbe, mert az eredmény varázslatos!
Összetevők: 100% Zabpehelyliszt
Átlagos tápanyagtartalom: 100g termékben; energia 1524kJ (364kcal), zsír 7g, szénhidrát 68,1g, fehérje 13g
Felhasználási javaslat: Bánj vele ugyanúgy, mint a sima búzaliszttel, add turmixokhoz, vagy használd kozmetikai célokra.
Tárolás: száraz, hűvös helyen.
A termék dióféléket feldolgozó üzemben készült! Glutént tartalmaz!
Származási hely: Magyarország
Kiszerelés: 500g
Ne feledd, az étrend-kiegészítők soha nem helyettesítik a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot! Fontos, hogy panaszaiddal először mindig háziorvosodat vagy a megfelelő szakrendelést keresd fel! Tudd, hogy az étrend-kiegészítők nem helyettesítik a gyógyszeres kezeléseket, és az oldalon található információk pedig önmagukban nem alkalmasak arra, hogy saját diagnózist állíts fel.
Ebben biztos vagyok én is! De a piskótával most adtál egy jó ötletet nekem is a hétvégére.
Üdvözlettel:
Somogyi Rita
Kipróbálom! ☻ツ☺
Hagyd a tésztát állni 15-20 percet, majd géppel jól kavard át hogy a leülepedett liszt is elegyedjen el. A tésztának ilyenkor szokása besűrűsödni ezért 1-2 evőkanál tejjel hígítsd fel és kevergesd át. Aztán kend át kókuszzsírral a serpenyőt és alacsony lángon süsd át. ennyi az egész. A tölteléket rád bízom, mehet bele minden ami palacsintákba szokott. Nálunk a reszelt citromhéjas mazsolás tejszínes túróskrémes palkó a kedvenc. Meg a csokis. Meg a lekváros… :D :D Majd írd meg hogy sikerült! Kellemes palacsintázós 7végét! :)