Természetes megoldások májfolt, pigmentfolt ellen
Tippek a pigmentfoltok, májfoltok megelőzéséhez és halványításához
Pigmentfolt, májfolt, öregségi folt, esetleg napfolt - számos megnevezése van azoknak az apró vagy nagyobb kiterjedésű foltoknak, melyek az arcon, a dekoltázson vagy éppen a kézfejen jelennek meg. Bár elsősorban esztétikai problémát jelentenek, árulkodóak is: szervezetünk egyensúlya megbomlott. Nézzük, hogyan előzhetőek meg, és ha már kialakultak, mit tehetünk a halványításukért.
Mi azok a pigmentfoltok?
A pigmentfoltok megjelenése azt jelzi, hogy a bőr melanintermelő (ez az a pigment, ami a barna bőrért felel) folyamataiban valamilyen zavar következett be. Ha a bőr túl sok melanint termel (hiperpigmentáció) pl. az erős napsütés hatására, akkor ez a túlzott melanin kis „csomókba”, buborékokba áll össze, és a bőr felszínéhez érve pigmentfolt képében jelenik meg.
Ezért alakulnak ki a pigmentfoltok!
A pigmentfoltoknak többféle kiváltó oka lehet, ezért célzottan akkor tudunk fellépni, ha ismerjük a kiváltó okot. Ezek a leggyakoribbak:
- erős napsugárzás
- bőrsérülés (de a pattanások is ide tartoznak)
- hormonális egyensúlyvesztés (magas ösztrogén és progesztereron szint)
- mellékvese-rendellenesség
- pajzsmirigy túlzott aktivitása
- májzsírosodás, májtelítettség
- gyógyszermellékhatás
Így előzd meg a pigmentfoltokat!
A legjobb védekezés a pigmentfoltok ellen a megelőzés! Ez sem olyan nagy ördöngösség: pusztán csak védekezni kell az UV-sugárzás ellen már kora tavasztól kezdve!
Belülről
Használj napozóvitamint! Akkor is, ha a szó szoros értelmében viszonylag keveset napozol. Ha sétálsz az utcán, ha kimész a kertbe, ha csak megiszol egy kávét egy napfényes teraszon már a bőröd találkozik az UV-sugarakkal, ami lehet, hogy évek alatt, de pigmentfoltokat eredményezhet!
A Solar napozóvitamin bőrvédő és bőrszépítő összetevői, mint az EGCG antioxidáns, az E-vitamin, a szerves szelén, a mangán-biszglicinát és a cink-biszglicinát védik a bőrt (és a szemeket) az UV-sugárzás káros, bőröregítő hatásaitól. Segítenek megakadályozni a pigmentfoltok kialakulását, sőt, javítanak a tónusán és textúráján.
A barnító összetevők pedig elősegítik a barnulást, és mélyebb barna bőrszínt kölcsönöznek.
A jó hír, hogy a Solar vitamin a bőr pigmentfoltossága esetén is bátran alkalmazható: a meglévő pigmentfoltokra nincs hatással, nem halványítja a foltokat, de nem is sötétíti őket.
A legjobb, ha már tavasz elején elkezded szedni!
Anatur tipp! Ügyelj szervezeted C-vitamin szintjére is! A C-vitaminnak ugyanis fontos bőrszépítő, bőrvédő, funkciója van. A cinkkel dúsított Liposzómás C-vitamin kíméletes a gyomorhoz, és a liposzómáknak köszönhetően hatásossá is teszi C-vitamin kúrádat!
Így halványítsd a pigmentfoltokat!
Arra is van módszer, hogy hogyan halványítsd a pigmentfoltokat. Persze célzottan akkor tudunk fellépni, ha ismerjük a kiváltó okot, de van néhány általános szabály.
A természetgyógyászat mindig visszanyúl az alapokhoz: a méregtelenítéshez és a bélflóra támogatáshoz.
Minden más kiegészítőt pedig kiváltó ok függvényében kell megválasztanunk:
- ha a májműködés a hibás, akkor a a 12 összetevőjű Hepa Detox koncentrátummal tudod megtámogatni
- ha hormonális egyensúlytalanság van a háttérben akkor a Ligetszépe olaj lehet segítségünkre.
Kívülről érdemes megismerkedni olyan hidegen sajtolt olajokkal, mint a 100 %-os, adalékanyagmentes marokkói argánolajjal és a csipkebogyómag olaj. Bőrregeneráló képessége ennek a két olajnak utánozhatatlan, halványítják a bőrhibákat, foltokat, egyéb elváltozásokat is.
Sokat segíthetnek akár az otthoni hámlasztásos módszerek, de nagyobb elváltozások esetén kérjük kozmetikus segítségét!
Pigmentfolt, öregségi folt, májfolt: van-e különbség közöttük?
Bizony, hogy van! Bár a mindennapi beszédben ezeket a kifejezetéseket rendszerint egymás szinonimájaként használjuk, nem feleltethetőek meg egymásnak!
- A napfolt vagy öregségi folt: az UV-sugárzás hatására jelennek meg, a kor előrehaladtával egyre gyakoribbak. Érdekesség, hogy nem is mindig rögtön jelentkeznek, lehet, hogy sokat tartózkodtál a napon fényvédelem nélkül a húszas éveidben, és ez majd csak 50 után fog látszódni a bőrön. Ami biztos, hogy látszódni fog. De a jó hír, hogy fényvédelemmel ezeket a pigmentfoltokat gyakorlatilag teljesen ki tudjuk küszöbölni!
- A májfoltok mögött általában hormonális okok állnak. Ezek nagyobb kiterjedésűek is lehetnek, gyakran jelennek meg például fogamzásgátló szedő nőknél, illetve terhesség esetén. A jó hír, hogy gyakran maguktól is elmúlnak, ha például abbahagyjuk a gyógyszert, de vannak olyanok is, amelyekkel mindenképpen foglalkoznunk kell!
- És van egy harmadik típus is, amikor gyulladásos bőrbetegségek okozzák a pigmenfoltokat. Ennek tipikus példája a pattanások után megjelenő barna foltok, amit az UV-sugárzás sajnos tovább ront, ezért ilyenkor is javasolt figyelni a bőrvédelemre.
A pigmentfoltok megjelenésének többféle kiváltó oka lehet, mely alapján megkülönböztetünk napfoltokat, májfoltokat, illetve gyulladásos eredetű pigmentfoltokat. A napfoltok neve árulkodó: az UV-sugárzás hatására jelennek meg az arcon, dekoltázson, kézfejen. Bár halványítani lehet őket, a legegyszerűbb, ha megakadályozzuk kialakulásukat: ennél mi sem könnyebb, pusztán a fényvédelemre kell ügyelni tavasztól kezdve akkor is, ha az utcán sétálunk. Szedjünk napozóvitamint és használjunk magas faktorszámú fényvédőt bőrünk egészsége és szépsége érdekében!