Probiotikumok gyerekeknek – mikor van rá szükség, és milyet válasszunk?
Ezért fontos már gyerekkorban a bélflóraegészség!
Ma már tudjuk, hogy a probiotikumok, vagyis a beleinkben élő hasznos mikroorganizmusok többféleképpen is befolyásolják egészségünket: nemcsak az emésztés zavartalanságáról gondoskodnak, de immunegészségünket, sőt mentális egészségünket is támogatják. Éppen ezért fogyasztásuk már gyerekkorban sem megkerülhető. Nézzük, milyen jelekből vehetjük észre, hogyha a kicsikre ráfér egy probiotium kúra, és mutatjuk azt is, hogy mire érdemes figyelni probiotikum választásnál.
4 dolog, amit a probiotikumok tesznek a szervezetben
- Felveszik a kesztyűt a rossz, azaz a patogén baktériumokkal szemben, és gondoskodnak a bélflóra egyensúlyáról (ami a teljes test egészségét befolyásolja.)
- Erősítik a bélfalakat, megakadályozzák, hogy a bélfal áteresztővé váljon.
- Pozitívan befolyásolják az immunrendszer egészségét és a mentális egészségét.
- Egyes törzsek fájdalomcsillapító hatással is bírnak.
Bélmikrobiomegészség csecsemőkorban
Gondoltad volna, hogy bélmikrobiom állapota szempontjából nem mindegy a születés mikéntje sem? Azok a babák, akik természetes úton születnek, jóval több jótékony baktériummal fognak rendelkezni, mint a császáros babák.
Hasonló a helyzet az anyatejjel illetve a tápszerrel táplált babák esetében is. Az utóbbi esetben nemcsak, hogy a jótékony baktériumok hiányára lehet számítani, hanem arra is, hogy a kórokozó baktériumok elszaporodnak.
Éppen ezért, ha az anya gondoskodik mikrobiomjának egészségről a szoptatás alatt, azzal nagyon sokat tehet a baba egészségéért is. (Az anyatejben főként Bifidus és Lactobacillus fajok találhatóak meg! )
A hozzátáplálás megkezdése után újra nagy változáson megy keresztül a csecsemők bélflórájának összetétele, bizonyos esetekben már itt megkezdődhet az egyensúlyi eltolódás.
7 tünet, így jelez a szervezet, hogy probiotikumra van szükség
- Gyakori megfázás
- Hasmenéses
- Ha antibiotikum kúrára van szükség
- Élelmiszerintoleranciák, allergiák
- Hasfájás
- Stressz, nyugtalanság
- Válogatósság, étvágytalanság
Milyen probiotikumot válasszunk gyerekeknek, mire érdemes figyelni?
- Bár a probiotikumok biztonságosan fogyaszthatók, az egyes készítmények összetétele miatt különböző életkori ajánlások lehetnek érvényben. Ezt érdemes szem előtt tartani!
- Mindig megbízható helyről, minőségi probiotikus készítményt válasszunk!
- Minél többféle baktériumtörzs van egy készítményben, annál jobb!
- És természetesen nem mindegy az élőflórák mennyisége sem!
- Ha biztosra szeretnénk lenni abban, hogy a jótékony élőflórák eljutnak a belekig, nem árt, ha gyomorsav ellenálló kapszulába csomagolják őket.
- És természetesen minél tisztább probiotikumot válasszunk, ami mesterséges adalékanyagoktól mentes!
A legjobb probiotikumok gyerekeknek már 3 éves kortól!
Mutatunk egy olyan készítményt, ami a napi adagban 120 milliárd CFU élőflórát (!), 12-féle jótékony baktériumtörzset Lactobacillusok/Bifidobaktériumok (ugye pontosan ezek vannak az anyatejben is), és őket kolonizáló (sokasító) és galaktomannán típusú, fermentált PHGG rostot tartalmaz.
Kontrollált gyártástechnológiával, mesterséges tartósítószerektől, színezéktől és aromától mentes készül, nem tartalmaz glutént és laktózt sem!
A Natur Tanya® Megabiotikum fogyasztható:
- A bélmikrobiom egészségének megtámogatásához
- Az immunrendszer egészségéhez
- Hasmenés vagy székrekedés, puffadás, hasfájás esetén
- Antibiotikumos kezelés alatt és után
- Étvágytalanság esetén
- Allergiák esetén