Napallergia ellen Solar Vitaminnal
Vitaminok, melyek csökkentik a napallergia tüneteit!
Egyre többen kényszerülnek arra, hogy egészségük megőrzése miatt kerüljék a Napot. Nem csak a különféle bőrrákokkal küzdők száma nő folyamatosan, de egyre több a napallergiás is, ahogy akadnak olyanok is, akik önként, a bőröregedés elkerülése érdekében hanyagolják a napozást. De nem feltétlenül kell rejtőzni a Nap elől, és nem csak is magas faktorszámú napozóval védekezhetünk napallergia ellen, mert itt vannak nekünk a vitaminok is!
Igen, léteznek olyan vitaminok, melyek csökkentik a napallergia és a fényérzékenység tüneteit! A Natur Tanya® Solar Vitamin vegán kapszuláiban ezek mind megtalálhatók. Ez a napozóvitamin a napallergia ellen azzal segít, hogy az allergiát kiváltó anyagok hatásait enyhíti, tompítja azáltal, hogy immunerősítő, bőrvédő és bőrszépítő összetevőinek köszönhetően a bőr nem marad felkészületlen a külső behatások előtt.
A Natur Tanya® Solar Vitamin 3 fő hatása a napallergia ellen:
1. Immunerősítő hatás
A Solar napozóvitamin kiemelkedően magas antioxidáns tartalmú zöldtea-kivonat és gyomorkímélő formulájú C-vitamin összetevőivel növeli a bőr védekező képességét. A vitaminkészítményben megtalálható szelén egy immunmoduláns mikroelem, ami azzal támogatja a bőr egészséget, hogy segíti kiegyensúlyozni az alulműködő és túlműködő immunrendszert is.
2. Bőrvédő hatás
A bőr védelmét elsősorban az öregedés-késleltető hatású A-vitaminnal biztosítja a Solar Vitamin. Az A-vitamin fogyasztása azért szükséges a napallergia ellen, mert serkenti a sejtnövekedést, kijavítja és megelőzi a sejtkárosodásokat, ezzel védve a bőrt a napfény káros UV-sugárzásától.
3. Bőrszépítő hatás
Más, hasonló vitaminhoz képest többszörös mennyiségben van jelen a Natur Tanya® Solar Vitaminban a réz, mégpedig szerves réz-biszglicinát formátumban, mert így jobban hasznosul. A réz nem csak nagyon hatékony antioxidáns hatása miatt szükséges a napallergia ellen, de a bőr állapotát is jótékonyan befolyásolja. Lassítja az öregedést, alapvetően szükséges a bőr fő alkotóelemét jelentő kollagén előállításához, ami a bőr rugalmasságágát feszességét biztosítja.
Fényérzékenység vagy napallergia?
Nem véletlen, hogy sokan összekeverik a napallergiát és a fényérzékenységet, hiszen főbb tüneteik megegyeznek: apró, tűszúrásnyi kiütések, bőrpír, égő, viszkető pattanások, hólyagok a háton, dekoltázson, vállakon, karokon, esetleg a lábfejen.
Van, hogy ez a két probléma a megjelenésekor csupán egyszerű leégésnek tűnik, ilyenkor azonban a bőrhámlás elmaradása jelzi, hogy itt egy kiújuló, akár évekig visszatérő problémáról lesz szó. Sajnos ugyanis a kezeletlen napallergia nem csak átmeneti kellemetlenségeket okozhat, hiszen visszavonulása után tartósan is barnás-lilás foltok maradhatnak a bőrön.
Lássuk, mi a különbség a két állapot között!
Ha csak a fénynek kitett részen jelennek meg a tünetek, az fényérzékenység. Ebben az esetben nincs külső ok, egyszerűen magában a fény okozza a problémát. Azt, hogy ezt az érzékenységet mi okozza, még nem tudják, az orvostudomány egyelőre a válaszokat keresi erre a kérdésre.
Ha a tünetek a ruha alatt is jelentkeznek, az napallergia (foto-allergia vagy fény-allergia). Ez nevének megfelelően egy valódi allergia, ahol egy allergiát okozó anyag egy bőrt alkotó fehérjéhez kötődik, majd UV-sugárzás hatására úgy módosul a szerkezete, hogy azzal immunválaszt – allergiás reakciót – vált ki. Ezt az allergiát nagyon sok minden kiválthatja, íme néhány tipikus példa:
- halogenizált dezodorok
- édesítők
- vérnyomáscsökkentők
- antibiotikumok
- fájdalom- és gyulladáscsökkentők
- daganatok elleni szerek
- gombaellenes szerek
- fűszernövények (ánizs, kömény, medvetalp, orbáncfű)
- illatanyagok (citromolaj, levendulaolaj)
- tetováló anyagok (kadmium szulfát)
A bőr napfény miatti kóros pirulása és gyulladása tehát tulajdonképpen egy immunreakció, amivel az UV-sugárzásra reagál. Az allergiás reakciók nem csak a napsütéses nyári időben jelenhetnek meg, hanem az év bármelyik szakaszában, mivel az UV-sugárzás a felhőkön is átjut, és télen is elér minket.
De szerencsére nem kell egész évben a föld alá bújva védekeznünk! A napallergia megjelenése ellen leginkább úgy tehetünk, ha külsőleg organikus, károsanyagmentes napozókkal védjük a Naptól bőrünket, belsőleg pedig a Solar Vitamin tápanyagaival készítjük fel a bőrt a napfény károsító hatásainak kivédésére.