Kollagén VS Zselatin
Melyik a jobb:
hidrolizált kollagén vs. Zselatin?
Most elmondjuk, mi az igazság!
A kollagén testünk elsődleges fehérjéje, felel a rugalmasságért, a feszességért, úgy is mondhatnánk, hogy a fiatalságért. Az idő előrehaladásával azonban testünk kollagén termelése csökken, éppen ezért kívülről kell azt pótolnunk. Milyen forrásból tegyük? Válasszuk a folyékony kollagént, vagy megfelelő az egyszerű marhazselatin por, ami jóval olcsóbb, mint folyékony társa? Segítünk a választásban!
Milyen forrásból tegyük?
Segítünk a választásban!
Hidrolizált kollagén VS marhazselatin
A zselatin és a hidrolizált kollagén között egy lényeges hasonlóság van: mind a ketten kollagénből származnak.
Abban megegyezhetünk, hogy noha a kollagén bármilyen formájú fogyasztása jobb eredménnyel jár, mintha nem juttatnád magad elegendő mennyiségű kollagénhez, ha választani kell, én mégis a hidrolizált kollagénre szavazok. Máris mondom, hogy miért!
A különbség: a biohasznosulás
A közöttük lévő lényegi különbség a biohasznosulásban keresendő, vagyis abban, hogy a szervezet milyen gyorsan képes felszívni a kollagénpeptideket!
- A hidrolizált kollagén általában 2.000-3.000 közötti dalton tömeggel bír, néha 5.000-el. A kutatások alapján azt mondhatjuk, hogy 95-99%-a szívódik fel 12 órán belül.
- A zselatin, mivel 70x nagyobb méretű, mint a hidrolizált kollagén (150.000 daltont nyom) ezért a szervezetnek először alaposan le kell bontania, hogy képes legyen szívni, hiszen ahhoz kellően kisméretűnek kell lennie, hogy bekerülhessen a véráramba.
Az eredmény? Habár a hidrolizált kollagénes étrend-kiegészítő drágább, mint egy tál gumicukor (zselatin), de a tudomány azt bizonyítja, hogy nagyon megéri ez az extra kiadás!
Kollagén Facelift® koncentrátum
Ez a kollagén koncentrátum a napi adagban 3000 mg hidrolizált kollagént tartalmaz!
Sőt, képes mind az 5 típusú kollagént (!) stimulálni a szervezetben, szemben más termékekkel, amik általában csak a II-es típusú kollagént tartalmaznak.