Így használd a Himalája sót!
A Himalája só csodaszer?
Majdnem. Valójában a szó igazi értelmében élelmiszer! Olyan, a Föld érintetlen területéről származó, kézzel kitermelt őssó, ami energizál, kiegyenlít, semlegesít és salaktalanít egyszerre. A Himalája só 84 féle ásványi anyagot tartalmaz, mindazokat az ásványi sókat, amelyből Földünkön az élet ered. Használhatjuk sütéshez, főzéshez, készülhet belőle fürdővíz, de gargalizáláshoz, orrmosáshoz és szépségápolási célokra is tökéletes. Ásványai támogatják a szervezet öngyógyító folyamatait.
A Himalája só hatásai
- A legtöbb só vizet von el, de a Himalája só hidratál: már egy csipetnyi is elég belőle egy pohár vízbe, hogy kifejtse ezt a hatását, ám a valódi képességeit akkor mutatja meg, amikor ivókúrát (és fürdőkúrát) tartasz vele.
- Tökéletesen illeszkedik lúgosító, diétás, és Paleo étrendbe is.
Amikor először használsz Himalája sót, az olyan a szervezetednek, mintha végre magadhoz ölelnéd a rég nem látott édesanyád. - A Himalája só nem csak nátrium-kloridból áll, mint a nyugati civilizáció étkezési sói, hiszen további 83 elemet is tartalmaz! Pontosan azokat, amelyek a testedet is felépítik, hiszen ezek voltak jelen abban az őstengerben, ahonnan az élet ered. Emiatt köszönti régi ismerősként, közeli hozzátartozóként a szervezeted.
Így viselkedik a Himalája só is azzal, hogy megadja a szervezetednek a régóta hiányzó ősi tápanyagokat. Ápolja, szépíti a bőrt, a hajkoronát, feltáplálja minden egyes sejtünket, megszabadít a méreganyagoktól, jókedvre derít és egyensúlyba hoz.
Mi fán terem a Prémium Himalája só?
A ma ismert Himalája só a 250 millió évvel ezelőtt létezett Tethys ősóceán maradványa. Ez az ősi víz, a nap ereje miatt száradt ki, hátrahagyva az élet kialakulásában részt vevő ásványi anyagok lényegét – magát a sót. A jellegzetes narancsos, rózsaszínes, helyenként kristályfehér színe az évmilliókon át tartó enorm nyomásnak, illetve a vasoxidnak köszönhető.
A föld mélyén érintetlenül formálódó Himalája őssót ma is kézzel bányásszák, tisztítják, szárítják, majd osztályozzák szín és tisztaság szerint. A legtisztább részeket mossák, majd kézi erővel kisebb darabokra aprítják, így jön létre a darabos fürdősó, az őrölhető só, majd a sószórókba való finom asztali só.
10 konkrét panasz, amikor hasznos kiegészítő a Himalája só
- Fáradt test általános regenerálása - (fürdőkúra, ivókúra)
- Reuma, ízületi- és izomfájdalmak - (fürdőkúra, ivókúra)
- Nőgyógyászati problémák: gombásodás, folyás, felfázás, menstruációs panaszok - (fürdőkúra)
- Gerinc- és derékfájdalmak - (fürdőkúra, ivókúra)
- Narancsbőr, terhességi csíkok - (fürdőkúra)
- Pikkelysömör, ekcéma, allergiás bőrtünetek - (fürdőkúra)
- Pattanásos, problémás bőr - (fürdőkúra)
- Bőrhidratálás - (fürdőkúra, ivókúra)
- Bőrgombásodás, körömgombásodás, herpesz - (fürdőkúra)
- Korpásodás, hajhullás - (fürdőkúra, ivókúra)
Himalája só a konyhában
A normál konyhasó finomított. A készítése során alkalmazott tisztítási folyamat mélyen beleavatkozik az anyag szerkezetébe. A nátrium-kloridot fehérítik, hogy a vásárlók elvárásának megfelelően hófehér legyen. A konyhasó tehát egyáltalán nem az a tiszta só, aminek hinnéd: tartósítószert és segédanyagokat is tartalmaz. Ezzel szemben a Himalája só vegyszer és adalékanyagoktól mentes!
Sütés-főzés Himalája sóval
Öntsd ki a régi sót a sószórókból, töltsd meg Himalája sóval és használd, ahogy eddig.
Egy lényeges különbség azért van: ha főzöl, nem mindegy mikor adod az ételhez. Ne akkor tedd bele, amikor az egyéb fűszereket, hanem jóval később, amikor majdnem kész az étel. Még jobb, ha utólag sózol vele mindent, mert így az íze és a kristályformája is megmarad.
Tartósítás Himalája sóval
A Himalája só megőrzi az ételek minőségét hosszú időn át, ugyanis ellenséges környezetet hoz létre a káros mikroorganizmusoknak.
Az élelmiszerek belsejében megváltoztatja az ozmotikus nyomást és gátolja a baktériumok növekedését, amik a romlást okoznák. Szabályozza vagy késlelteti a fermentációs folyamatokat, ezért jól felhasználható sajtok, savanyú káposzta vagy nyári kolbász készítéséhez is.
Textúra javítás és színfokozás Himalája sóval
A Himalája sóval könnyebb a tésztafélék nyújtása, puhítja a pácolt húsokat mivel elősegíti a víz és a fehérjék kötődését. Sima felületet kölcsönöz a feldolgozott húsoknak, illetve fokozza a szalonna, sonka, felvágott színét is.
Himalája só Fürdőkúra - Ivókúra
Himalája só fürdővízhez
Egy 30 perces Himalája sós fürdő 3 napos kemény böjtnek felel meg. Ráadásul a hatása hidratáló! Szemben a normál fürdővel, ami nedvességet von el a bőrtől, a Himalája sós fürdő vízmegtartó, illetve lehetővé teszi, hogy az ásványi anyagok a bőr felső rétegébe szívódjanak fel.
Mindennek köszönhetően a bőröd már az első fürdő után láthatóan és tapinthatóan simábbá, selymesebbé válik.
Száraz a bőröd? Akkor különösen ajánlom, mert erősíti a bőr természetes védőrétegét, és segítséget nyújt abban, hogy a bőr nehezebben száradjon ki.
A fürdővíz só koncentrációját kezdetben 1 %-ra állítsd be, majd később növeld 8%-ig. Ezen az értéken belül minél magasabb a koncentráció, annál erősebb a tisztító hatás és annál erősebb a szervezet reakciója is. (Ha gyenge a szíved, konzultálj az orvosoddal mielőtt sós fürdőt vennél!)
Himalája só ivókúra
Így készítsd el: oldj fel 1 kg Himalája őssót 3-3,5 liter vízben – ezzel 26 %-os steril oldatot kapsz. (Ezt az oldatot is használhatod az előbbi fürdőkúrához, ekkor egy normál 220 literes kádhoz 4 liter kell belőle.) Az oldatban se csírák, se gombák, se baktériumok nem élnek meg, ezért zárt edényben korlátlan ideig tárolható. Ivókúra esetén az alapoldatodból mindig csak egy teáskanálnyit tégy 2 dl tiszta vízhez. Idd meg minden reggel ébredés után éhgyomorra.
A minimumkúra 40 nap, maximumkúra 120 nap. Két hét szünet után ismételhető. Ugyanez az oldat használható szájápolásra, bőrpanaszok esetén, inhalálásra, orröblítésre, borogatásra is.