Félezer méreg, amit naponta magadra kensz!
Cseréld le a szintetikus tisztálkodószereket természetes alternatívákra, mutatjuk, hogyan!
Az a pillanat, amikor rájössz, hogy szépségápolás címén épp tönkre teszed a belső szerveidet, illetve maradandó bőrkárosodást okozol magadnak, sokkoló. Egy haszna mégis van: rájössz, hogy itt az ideje bizalmat szavaznod a természetes anyagoknak. Nézd meg melyek a legveszélyesebb vegyi anyagok, és hogy testünk mely részén használjuk őket. Azt is megtudhatod, mivel válthatók ki!
Testápolók, szépségápolók
Tusfürdők:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 27
A legveszélyesebbek: Sodium Laureth Sulfate (SLS), formaldehid, parabén, triclosan, aluminium, MDGN (metildibromo-glutaronitril), MEA, TEA és DEA-vegyületek, polietilén-glikol, allergén színezékek
Lehetséges mellékhatások: súlyos allergiás bőrreakciók, ekcéma, felborult hormonháztartás, rákkeltő hatás, nyálkahártya irritáció, szőrtüsző-gyulladás, bőrszaruréteg, megvastagodása, dehidratált, száraz bőr
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: rovarirtó, szabadtéri fertőtlenítő, kenőanyag, gépi zsírtalanítás, autómosószer, repülőgépek alkatrészgyártás, protézisek előállítása.
Természetes testápoló megoldás:
Csakis teljesen vegyszermentes tusfürdőkkel tusolj, de használhatod a lúgmentes színszappanokat is, melyeket még érzékeny, irritált, sőt, problémás bőrön is alkalmazhatsz!
Dezodorok:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 15
A legveszélyesebbek: izopropil-mirisztát, „parfüm”.
Lehetséges mellékhatások: bőr-, szem- és tüdőirritáció; fejfájás; szédülés; légzési problémák.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: bolha és kullancsírtószerek.
Természetes testápoló megoldás:
A bio dezodorok, ellentétben az izzadásgátlókkal, nem tömítik el a pórusokat! Nem, nem, hiszen két különböző kémiai funkcióról van szó. A hónaljban levő izzadságmirigyeket tilos blokkolni. Ilyenkor ugyanis a szervezet kétségbeesetten erőlködik, Te viszont elzárod a természetes méregtelenítési folyamat útját.
Önbarnító krémek:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 22
A legveszélyesebbek: etilparabén, metilparabén, propilparabén.
Lehetséges mellékhatások: kiütések; irritáció; hormonzavar.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: tartósítószeres eljárások (etil-parabén, metilparabén).
Az önbarnítók ideje lejárt. Ma már úgynevezett gyorsbarnító krémekkel serkentjük a bőr melanin termelését és/vagy un. napozóvitaminokat fogyasztunk. Nem tömítjük el a pórusokat, és így nem fenyeget az a veszély, hogy az egyenletlenül felkent, vagy lekopott barnító miatt foltos lesz a bőrünk. Természetes szépségápoló megoldás:
- Natur Tanya® Solar Vitamin - Világszabadalommal védett napozóvitamin. Napozás nélkül is szép, barna tónusú lesz tőle a bőröd, ha pedig napimádó vagy (legyen az természetes napfürdő vagy szolárium), garantálom, hogy csodaszép bőrszíned lesz! Sokszor szépségvitaminként emlegetem és ajánlom, mert összetevői öregedést gátló, bőrfeszesítő hatásúak. Karotinoidjai védik a szemet, zöld teából kivont EGCG hatóanyaga pedig a melanóma (bőrrák) elleni védekezés fontos antioxidánsa.
Testápoló:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 32
A legveszélyesebbek: metilparabén, propilparabén, polietilén-glikol
Lehetséges mellékhatások: kiütések; irritáció; hormonzavar.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: ballisztikus rakéták szilárd üzemanyaga, kötőanyag előállítás, nyomtatóknál festék oldószer (polietilén-glikol).
Természetes testápoló megoldások:
- Használhatsz vegyi anyag mentes Aloe testápolót, ami nem mellesleg nagyszerű feszesítő is.
- Ami 100%-os, az csak jó lehet. Ilyen például a teljesen természetes, meleg sokk és adalékanyagok nélkül sajtolt argán olaj, ami alkalmazható külsőleg-belsőleg egyaránt. Külsőleg használd kozmetikai célokra; fantasztikus bőrregeneráló, bőrfeszesítő, hajápoló tulajdonságokkal rendelkezik. Belsőleg használva pedig már napi 1 teáskanálnyi 1-2 evőkanál is csökkenti a gyulladásokat, védi a sejteket és a szív-érrendszer egészségét.
- Apropó belső szépségápolás: ha szeretnéd visszanyerni a legfőbb szépségmérőid, azaz a hajad csillogását, a bőröd tisztaságát, a fejbőröd egészségét, a körmeid erejét, szedj rendszeresen ligetszépe olajat! Tudtad, hogy a parlagi ligetszépének jelentős hormonrendező hatása van, sőt, még a migrénes fejfájást is képes enyhíteni?
Illatszer:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 250
A legveszélyesebb: benzaldehid.
Lehetséges mellékhatások: száj-, torok- és szemirritáció; hányinger; növeli a vesekárosodás rizikóját.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: oldószer.
Körömlakk:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 31
A legveszélyesebbek: ftalátok.
Lehetséges mellékhatások: problémák a termékenységgel és a csecsemő kihordásával.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: pvc lágyítás.
Természetes körömápoló megoldás:
Szeretsz lakkozni, műkörmöket hordtál? Első lépésként nem a körömlakk kiváltására kell most gondolnod, hanem arra, hogy hogyan regeneráld az addig vegyszerekben fürdő körmeidet. Mondok egy egyszerű, gyors, bevált receptet rá: csak pár csepp Eredeti, marokkói Argán olaj, és citromlé kell hozzá. 1:1 arányban keverd ki, kend rá a tiszta körmeidre, és hagyd megszáradni. Azonnal láthatod az eredményt, sokkal erősebbé, fénylőbbé, szebbé válik már az első alkalom után is a körmöd, hátha még rendszeresen használod rájuk. Belülről pedig erősítsd körmeidet bioaktív tápanyagokkal! Az egészségessé körmöknek pedig semmi egyébre nincs szüksége, mint egy kis manikűrre, reszelésre, polírozásra és minden lakkozás nélkül gyönyörű lesz!
Hajápolás
Samponok:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 15
A legveszélyesebbek: nátrium-lauril-szulfát; etranát és propilén-glikol.
Lehetséges mellékhatások: irritáció; szemkárosodás.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: emulgeáló és- stabilizálószerként ételben (propilén-glikol)
Természetes hajápoló megoldás:
- Lúgmentes színszappanok. Szappan hajmosásra? Bizonyám, ezek a szappanok a teljes testfelületen használhatók, beleértve a hajat, a hajs fejbőrt, vagy az intim zónákat is. Szépítő, gyógyító, 2000 éve változatlan kézműves technikával készültek, méghozzá oly módon, hogy hatékonyságát a mai bőrgyógyászok is elismerik, és minőségi követelmények (ECOCERT, BIO) sorának felelnek meg. A színszappanok nem csak azért fantasztikusak, mert lúgmentesek (lúgtartalmuk 0,001%), tehát tökéletesek a bőrnek, hajnak, hanem mert dúskálnak az olyan ásványokban és antioxidáns olajokban. Mindezeknek köszönhetően hosszútávon használva is tökéletesen alkalmasak arra, hogy elhúzódó elváltozásokat kezelj vele. A korpás, irritált, bőrhibás fejbőrnek jobb gyógyír nem kell nála – ha ilyen gondod van, mindenképp próbáld ki őket!
Hajlakk:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 11
A legveszélyesebbek: oktinoxát, izoftálsavak.
Lehetséges mellékhatások: allergiák; szem-, orr- és torokirritáció; a sejtszerkezet változásaiból eredő hormonzavar.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: hőálló ruhák, hőálló tűzoltó berendezések burkolata (izoftálsav)
És itt vannak még a finomkozmetikumok is!
Szemhéjfesték:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 26
A legveszélyesebb: polietilén-tereftalát.
Lehetséges mellékhatások: rák; meddőség; hormonzavar és szervi károsodás.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: műszálgyártás, műanyag csomagolás
Pirosító:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 16.
A legveszélyesebbek: etil-parabének, metilparabén, propilparabén.
Lehetséges mellékhatások: kiütések; irritáció; hormonzavarok.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: tartósítószer (etil-parabén, metilparabén)
Rúzs:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 33
A legveszélyesebbek: polimetil metakrilát.
Lehetséges mellékhatások: allergiák; a rák rizikója.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: az egyik legkeresettebb műanyagként átlátszó ajtót, kontaktlencsét vagy prospektustartót készítenek belőle.
Alapozó:
Vegyi anyagok száma átlagosan: 24
A legveszélyesebbek: polimetil metakrilát.
Lehetséges mellékhatások: allergiák; az immunrendszer zavara; rákos megbetegedések rizikója.
Ezen vegyi anyagok egyéb, ipari felhasználási területei: ugyanaz, mint a rúzsnál.
Ez a sok méreg mind hat ránk? Igen!
A bőr a legnagyobb kiterjedésű szervünk, amely ugyan úgy lélegzik és él, mint a többi. Hallottad már a mondást, hogy a bőröd egy száj? Nagy igazság! Természetesen nincs nyelve és foga, de épp olyan aktívan szívódik fel a róla a véráramba amit rákensz, mintha megennéd. Ezért ha bőrápolás, akkor legyen alapelv az, hogy csakis természetes anyagokat használj.
és nekünk kell odfigyelni a jó döntésre mert az ipar csak ontja ki magából ezrével a kozmetikai vegyszerbombákat amiket gondolkodás nélkül rank dobnak és lazán kitesznek a polcokra!!!