A 4 legjobb májtisztító, májméregtelenítő gyógynövény
A 4 legjobb májvédő gyógynövény
A májban nincsenek érzőidegek, ezért nem fáj, ha funkciója gyengül vagy baj van, de beszédes jelekkel üzen nekünk!
Ilyenek a kiálló gyomor, a hastérfogat növekedés, a puffadás, a gyomorégés, a bőrpanaszok, a fokozott verejtékezés, a krónikus fáradtság, az allergiák, a hormonális egyensúlyzavar, a súlytöbblet, a sötét vizelet, a lepedékes nyelv, a magas koleszterin és trigliceridszintek.
Ezek mind jelzések ahhoz, hogy eljött az ideje egy májméregtelenítő kúrának. A célzott gyógynövények pedig itt is hatékonyan segítenek.
A 4 legjobb gyógynövény a májnak
1. Articsóka - de csak ornitinnel
Az articsóka tökéletesíti a zsíremésztést, gátolja a máj zsírosodását és tökéletes a puffadások enyhítéséhez.
Bizonyítottan csökkenti a triglicerid- és a rossz koleszterinszintet, míg növeli a jó koleszterin értéket. Az articsóka kifejezetten ajánlott hedonista emberek részére, mert segít megakadályozni, hogy a koleszterin lerakódásokat okozzon az erek falán, illetve felgyorsítja a természetes zsírbontó, zsírégető folyamatokat.
Az articsóka ezen hatásait cinarin nevű antioxidáns vegyületnek köszönheti, melyhez a feldolgozása során jutnak. Ezért articsókát kivonatban érdemes étrendedhez adagolni, és a kivonatok közül is csakis olyat válassz, ami standardizálva tartalmazza ezt a fő hatóanyagot. Még tökéletesebb, ha articsóka kivonatod a cinarin mellett L-ornitin növényi aminosavval is dúsított, ami az ammóniát söpri ki a szervezetből és segít a súlyosabb májelégtelenségek megelőzésében.
2. Máriatövis - de csakis kolinnal
Aktív összetevője a szilimarin májszövet regeneráló vegyület, és azoknál is segít, akik hepatitisz B, hepatitisz C vagy májcirrózisban szenvednek.
A szilimarin kemoterápiával kezelt májkárosodást is képes javítani és csökkenteni azokat a specifikus májenzimeket is, amelyek a májkárosodás markerei.
Továbbá a szilimarin tevékenykedik a glutation metabolizmusáért felelős enzimek modulálásában is, és bizonyítottan segíti helyreállítani a toxinsemlegesítő és immuntámogató glutation szintet, ami a máj legfontosabb regeneráló antioxidánsa. Ha máriatövis kivonatot választasz, figyelj, hogy a szilimarin mellett kolin is lapuljon a tablettában, mert együtt hatékonyabban gátolják a májban történő zsírlerakódást, az epe és az egész emésztőrendszer egészségét, ráadásul a kolin fokozza a szilimarin biohasznosulását is!
3. Kurkuma - de csakis olajban
Bár a kurkuma hatóanyagai a kurkuminoidok rosszul szívódnak, a legújabb gyártástechnológiák már képesek a porból micellás olajat készíteni, ami a porhoz képest 185-szörös (jól olvasod) felszívódású.
Az ájurvédikus és a kínai hagyományos medicinában régóta használt kurkumát és annak egészségügyi előnyeit a modern tudomány folyamatosan megerősíti és támogatja.
A kurkuma az inzulinrezisztenciát is csökkenti a szervezetben lévő gyulladás csökkentésének segítése által. A gyulladás egy részét a citokin felhalmozódása okozza, mely károsítja az inzulin működését a vérben, inzulinrezisztenciát okozva. A kurkuminokról azt is bizonyították, hogy segíti az epehólyag általi epeképződést. Az epe ezután felhasználódik a méreganyagoknak a testből való kivezetésére, és a májból származó káros anyagok felhalmozódásának eltávolítására. Ha kurkumát keresel a legjobb döntést akkor hozod, ha micellás kurkumaolaj kivonatot választasz!
4. Feketeköménymag olaj - de csak timokinonnal
A fekete köménymag olaja többféleképp is segíti az emésztés, az epe és a máj egészségét.
Egyrészt vércukorszint szabályzó, elősegíti a hasnyálmirigy béta-sejtjeinek fokozatos, részleges regenerációját és csökkenti a magas szérum glükóz szintet, melyek nélkülözhetetlen faktorok a máj egészségéhez. Másrészt szembeszáll az antibiotikum rezisztens baktériumtörzsekkel és vírusokkal, sőt még a gomba és a penész nem tudnak létezni fitovegyületeinek jelenlétében.
Regenerálja a májsejteket és felgyorsítja a májregenerálási folyamatot azzal is, hogy segíti a zsírok lebontását. Képes csökkenteni a zsírmáj betegség komplikációit és előrehaladását. Azoknál, akik gyógyszerek mellékhatásai, alkoholfogyasztás vagy betegség miatt szenvednek májuk nem megfelelő működésétől, a fekete köménymag olaj nagyban felgyorsíthatja a gyógyulási folyamatot. A hatásért főként timokinon vegyülete felel, ezért csak olyan fekete köménymag olajat válassz, amelyiken fel van tüntetve a timokin tartalom.
Ezt a 4 májvédő és májméregtelenítő gyógynövényt - pontosabban kivonataikat -, nyugodtan kombinálhatod is! Hiszen egymással szinergiában, azaz egymás hatását felerősítve működnek a máj egészségéért.
+ 5 tanács májad egészségéért!
1. Étkezés: le a szénhidrátokkal és fel a tápanyagokkal!
Csökkentsd a bevitt szénhidrát mennyiségét napi 160 grammra, szabadulj meg a finomított, feldolgozott ételektől. Válassz természetes és minőségi élelmiszereket, melyek magas tápanyag tartalommal rendelkeznek. Egyél több rostot és fehérjét.
2. Egyél többször keveset!
Étkezz naponta többször, akár 6-8 alkalommal is. Ez a cselekedet jobb emésztésről és egyenletes vércukorszintről gondoskodik, amitől a máj fellélegzik, javul méregtelenítő funkciója és egészsége.
3. Ne élj vissza az élvezeti szerekkel!
Kerüld az alkoholt és az édesített, cukros italok fogyasztását. A cukros italok a fő bűnösök abban, hogy ma már 10-12 éves gyerekeknél is diagnosztizálnak zsírmájat.
4. Nagy mennyiségű tiszta vízre van szükség!
Igyál bőségesen folyadékot, egészen pontosan tiszta vizet, hogy segítsd a salakanyagok kivezetését. Folyadék nélkül minden salakanyag pang, nincs folyadék nélkül hatékony méregtelenítés.
5. Kezdj el mozogni!
Mozogj rendszeresen, hogy bőségesen ellásd szerveidet és sejtjeidet oxigénnel (igen fontos tápanyag!), illetve fokozd a keringést a hatékony méregtelenítés érdekében. Ne feledd, mozgás nélkül nincs egészség.
Kedves Erika!
Ha fogyni szeretnénk, ahogyan te is írod, kulcsfontosságú a mozgás. Minél hamarabb kezdesz el sétálni, akár kezdésnek a napi 20 perc is elegendő, annál hamarabb érhetsz el eredményeket.
A második kulcsfontosságú lépés a diéta, melyről bővebben olvashatsz a változókorról írt blogbejegyzésünkben is. Mindezek után következhetnek azok a kiegészítők, melyek megtámogatják a szervezet saját méregtelenítési folyamatait, és ezzel hozzájárulhatnak a fogyáshoz is.
- A Puridren® főzet 12-féle gyógynövényével kivezeti a salakanyagokat, és helyreállítja a szervezet sav-bázis egyensúlyát.
- A gyomorbarát rost prebiotikus rostjaival hozzájárul a rostbevitel növeléséhez és a bélflóra egyensúlyának helyreállításához.
- A Hepa Detox koncentrátum pedig a máj működését támogatja meg.
Kombináld ezeket a zöldkávéval egy minimum 60 – maximum 120 napos kúrában.
Sok sikert kívánok!
Üdvözlettel:
Somogyi Rita
Kedves Oláh Ferencné!
Alapvetően nincs akadálya annak, hogy ezeket a kiegészítőket együtt fogyaszd, hiszen egymással szinergiában, azaz egymás hatását felerősítve működnek a máj egészségéért, most mégis azt javaslom, hogy válaszd szét őket az alábbiak szerint:
- kezdj egy articsóka kúrával, majd 60 nap után térj át a máriatövisre.
Melléjük beillesztheted a fekete köménymag olajat, majd a kurkumát is, egyszerre kétféle kiegészítőt kombinálj, és kezdd el az életmódbeli változtatásokat is.
Zsírmáj esetén ugyanis nagyon fontos, hogy az életmódunkon is változtassunk, melyről ebben a blogbejegyzésben tudsz bővebben olvasni.
A későbbiekben pedig a Hepa Detox koncentrátumot ajánlom számodra, hiszen ez a komplex articsókát, máriatövist, kurkumát is tartalmaz.
A kúra elején előfordulhat, hogy felerősödnek a kellemetlen tünetek, ez egy természetes folyamat, melynek két héten belül meg kell oldódnia magától is (de ügyelj a bőséges folyadékfogyasztásra a kúrák közben).
Várom visszajelzésedet, hogyan érzed magad.
Üdvözlettel:
Somogyi Rita
Köszönöm válaszát!
A máriatövist és az articsókát nyugodtan kombinálhatod egymással, hogy megtámogasd májad egészségét. A fogyasztási javaslatnak megfelelően a Hepaplusból 2x1-et, míg a máriatövisből 1 kapszulát vegyél be.
Arra azonban szeretném felhívni a figyelmedet, hogy az általános protokoll szerint, amennyiben gyógyszeres kezelés alatt állunk, elengedhetetlen , hogy orvosunkkal is egyeztessünk, mielőtt étrend-kiegészítő fogyasztásába kezdenénk. Különösen igaz ez akkor, ha a májműködést támogató kiegészítőket fogyasztunk, mely kiegészítőket egészen biztos, hogy 2-3 óra különbséggel kell bevenni gyógyszereinkhez képest. Gyógyszereink elhagyását pedig ugyancsak orvosunkkal szükséges megvitatni, ezért arra biztatlak, hogy mindenképpen egyeztess vele.
Üdvözlettel:
Somogyi Rita