7 ok a citromfű mellett
Mikronizált Citromfű tabletta!
A citromfű gazdag fenolos vegyületekben, köztük rozmaringsavban, ami egy relaxáló, szorongásoldó, általános görcsoldó, kedélyjavító és emésztőrendszert fertőtlenítő antioxidáns vegyület. Természetesen serkenti a belek mozgását, gyomorerősítő és csökkenti számos kórokozó baktérium és vírus növekedését a mikrobiomban. A rozmaringsav oldja a feszültséget, ellazít a napi stresszből, segít fejfájás, alvászavar esetén a köznyelvben „leszarom tabletta” néven híresült el.
7 OK a citromfű mellett
- Segít csökkenteni a szorongást és a stressz negatív hatásait
- Segít enyhíteni a stressz okozta alvászavarokon
- Enyhíti a heves szívdobogást és magas vérnyomást
- Növeli a koncentrációs képességet és mentális tisztaságot
- Csökkenti a gyomor és bélrendszeri panaszokat
- Enyhíti a fejfájás, szédülés és hányinger tüneteit
- Visszaszorítja a herpesz, az övsömör és a mikrobiom kórokozó vírusait
Mire jó a citromfű?
Citromfű és szorongás
A citromfű szorongás és feszültségoldó, lassítja a stressz és szorongás hatására megjelenő szabálytalan légzést, csökkenti a negatív hangulatot, növeli a nyugalmat, a kedélyállapotot, a memóriát és az éberséget mentális stressz alatt álló felnőtteknél. Próbáld ki a citromfűves vegán testolajat is!
Citromfű és álmatlanság
A rozmarinsav, a citromfű antioxidáns vegyülete javít az alvás minőségén, és segít a stressz vagy szorongás okozta álmatlanságban szenvedők alvását mélyíteni. A szorongás olyan rendellenesség, amit a félelem, aggodalom és idegesség érzése vált ki és ami gyakran alvászavarral és a koncentráció zavarával párosul.
Citromfű és gyomor-bélrendszer egészség
A citromfű számos, a gyomor-bélrendszert érintő panaszt enyhíthet, főként antimikrobiális és görcsoldó tulajdonságainak köszönhetően. Elősegíti az emésztést, erősíti a gyomrot, szabályozza a gyomorsav mennyiségét, csökkenti a puffadásokat és gyomorégést, enyhíti a gyomorrontás tüneteit és a hányingert. A citromfű bizonyítottan jól kombinálható emésztési zavarok esetén articsóka (Cynara scolymus) kivonattal.
Citromfű és herpeszvírus
A citromfűben található rozmaringsav vírusölő tulajdonsága külsőleg és belsőleg is hatékony a herpes simplex, az övsömör és a mikrobiom kórokozó vírusok visszaszorításában. A rozmaringsav hatására csökken a herpesz kiújulás gyakorisága, akut fertőzésben lerövidül a herpesz időtartama és súlyossága.
Az idegrendszer és az emésztőrendszer kapcsolata
Az emésztőrendszer és a vegetatív idegrendszer között szoros kapcsolat áll fenn. Testünk legenergiaigényesebb funkciója az emésztés. Ha szorongunk, idegesek és feszültek vagyunk, akkor a szervezet energiát von el az emésztéstől, hogy maradjon ereje az idegrendszer kiegyensúlyozására.
Ennek hatására a táplálék áthaladási sebessége csökken az emésztőcsatornában. Az emésztés lelassul és kezdetét veszi a rothadás, erjedés. Ez savasítja a testet, újabb stresszt róva a szervezetre, ami egy ördögi kör kezdete.
Érdekesség a citromfűről
Az angliai Northumbria Egyetemen, heteken keresztül diákokat teszteltek, akik vagy citromfű kivonatot, vagy placebót kaptak. A citromfüvet használó diákok jelentősen jobban teljesítettek a tesztek alkalmával, a citromfű fogyasztást követően, és még akár hat órával a kivonat lenyelése után is magasabb pontszámokat értek el. A citromfüvet fogyasztó diákok a tesztek során kevésbé stresszesek és kiegyensúlyozottabbak voltak.
Így készül a mikronizált citromfű tabletta
A hatóanyagot tartalmazó növény részt, a milliméter EZREDrészére darabolják fel. Ezáltal nagyobb felületet kapnak, a cél ugyanis az, hogy a nagyobb felületen több biokémiai reakciót érjenek el. Ezzel nagymértékben megnövekedik a hatóanyag felszívódása és természetesen a termékek hatékonysága is.
A technológia 95% fitovegyületet eredményez és mindössze 5%-ra csökkenti a segédanyagok jelenlétét, szemben az egyéb étrend-kiegészítőkkel, ahol ez a szám 35%-ot is elér.
„Így tesszük képessé a szervezetet arra, hogy öngyógyító tevékenységének maximumát érje el.”
A formula a citromfű fő hatóanyagára standardizált, azaz a rozmarinsavra. – Ez azt jelenti, hogy minden egyes tablettában ugyanazt a hatásért felelős hatóanyag mennyiséget találjuk meg.
- latin név: Melissa officinalis
- népies nevek: kerti méhfű, mézfű, méregnyomófű, melissza, citromszagú melissza
források: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5871149/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5027300/