6 érv a máj - és epevédő máriatövismag-liszt mellett
6 érv, a máriatövismag- liszt fogyasztásához
A máriatövis liszt gazdag biológiailag aktív anyagokban, melyeket a népgyógyászat évszázadok óta alkalmaz az alábbi esetekben:
- 1. máj - és az epe egészségére
- 2.az immunrendszer erősítésére
- 3. az idegrendszer védelmére
- 4.hozzájárul a testtömeg csökkentő diétás étrend hatékonyságához
- 5. javítja az emésztést
- 6. szabályozza a koleszterinszintet
Máj- és epevédő magőrlemény
A máriatövist a népi gyógyászat már 2000 éve használja, főleg máj és epe eredetű betegségekre. A máriatövis segíthet visszaadni az egészséget az alkohol vagy elégtelen táplálkozás következtében megkárosodott májnak is, csökkenti a gyulladást és gondoskodik a máj oxidatív stressz tűrő képességéről.
Jótékony hatásai:
- máj-és epeproblémák
- májvédelem, májtisztítás
- koleszterinszint
- bélproblémák
Immunerősítő máriatövismag-liszt
A máriatövismag- liszt előállítása során, semmilyen vegyszeres kezelést nem alkalmaztak, így megőrizte teljes tápanyagtartalmát. Ez a természetes őrlemény, gazdag forrása vitaminoknak (A, D, E, F), ásványi anyagoknak és nyomelemeknek (réz, cink, szelén, jód, bór stb.).
Kimagaslóan sokat tartalmaz a szervezet számára szükséges telítetlen zsírsavakból. A liszt gazdag biológiailag aktív anyagokban, melyek jótékony és stimuláló és stabilizáló hatással vannak az immunrendszerre, legyen szó akut vagy krónikus fertőzések, légúti problémák kezeléséről vagy akár roboláló kúrák kiegészítő étrendjéről.
+ Bónuszként, segíti a fogyást
Ha a májunk működése csorbát szenved, az bizony befolyással van a zsírok metabolizmusára is, így a Máriatövismag-liszt rendszeres fogyasztása hozzájárul a zsírfelesleg csökkenthetéséhez is, így eredményesen használható testsúlycsökkentő kúrák kiegészítésére.
Bőrápolás máriatövismag liszttel
Nem titok, hogy az akné, a bőrkiütések, a pattanások, a kellemetlen testszagok, a nem friss lehelet és a túlsúly, a máj és az epehólyag rossz működéséhez köthető problémák. Ezeknek a szerveknek a normalizálásával, a szervezetben lévő gyulladások csillapításával javító a bőr állapota.
Bőrfiatalító szépség-tipp:
A Máriatövismag- lisztben található hatóanyagokat, külsőleg is bevethetjük bőrápoló kúránkban. Külsőleg 1evőkanál mézzel vagy joghurttal keverjünk kenhető pasztává 1 teáskanálnyi máriatövismag- lisztet, hogy egy természetes bőrfiatalító arcpakolást kapjunk! 15-20 perc hatóidő után öblítsük le, és masszírozzunk bőrünkbe néhány csepp könnyen felszívódó, bőrtápláló és regeneráló hatású, hidegen sajtolt Csipkebogyómag-olajat.
Máriatövismag-liszt a konyhában
Használható különböző fogások kiegészítéseként, főételekhez, kenyerekhez, kekszekhez, és más péksüteményekhez. Sütéshez 1:4 arányban használatos búzaliszttel. A máriatövisnek nagyon enyhe íze van, ezért könnyedén hozzá lehet adni akár smoothie-khoz, akár levesekhez sűrítésként.
Önmagában fogyasztva, 3x1 teáskanálnyi mennyiség ajánlott étkezés közben vagy joghurttal, mézzel elkeverve.
Áfonyás smoothie máriatövissel (vegán)
Hozzávalók:
- ½ csésze aszalt vagy fagyasztott áfonya
- 1 nagy friss vagy fagyasztott banán
- 1 teáskanál maca por
- 1 teáskanál máriatövismag-liszt
- 1 teáskanál chia mag
- ½ csésze víz vagy növényi tej
- egy marék friss mentalevél
Ekészítés: Turmixgépbe öntsük össze a hozzávalókat és turmixoljuk össze. Tökéletes „reggelindító” energiabomba.
Érdekes tények a máriatövismag-lisztről:
- A hagyomány szerint a máriatövis összefüggésben áll a fokozott anyatejtermeléssel.
- A népgyógyászat használja Gyilkosgalóca gombamérgezést elszenvedő emberek megmentésére.